عربستان: دولت در تبعید یمن از ما نخواست که آتش‌بس کنیم

حق نشر عکس Reuters
Image caption حملات هوایی نیروهای ائتلاف علیه مواضع شورشیان شیعه حوثی در چندین شهر طی امروز ادامه یافت

نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی که از دولت در تبعید یمن حمایت می‌کنند، می‌گویند که از آنها خواسته نشده بود که آتش‌بس موقت را رعایت کنند.

براساس گزارش‌های دریافتی انتظار می رفت که از امروز (شنبه ۱۱ ژوئیه) آتش بسی ۶ روزه با میانجیگری سازمان ملل و با هدف انجام عملیات امداد رسانی به هزاران غیرنظامی بین نیروهاای درگیر در یمن برقرار شود.

اما حملات هوایی نیروهای ائتلاف علیه مواضع شورشیان شیعه حوثی در چندین شهر طی امروز ادامه یافت.

به گفته شاهدان عینی در بندر عدن در جنوب کشور که به شدت تحت تاثیر درگیری ها قرار گرفته، حوثی ها با پرتاب خمپاره و کاتیوشا پایگاه‌های مخالفان را در مناطق شمالی و در اطراف فرودگاه بین المللی این شهر هدف قرار دادند.

حق نشر عکس EPA
Image caption به گفته سازمان‌های امدادرسان بین‌المللی، یمن با کمبود شدید غذا و سوخت مواجه است و این کشور در آستانه یک فاجعه انسانی قرار دارد

سازمان ملل متحد می‌گوید از سه ماه قبل که حملات هوایی ائتلاف منطقه‌ای به رهبری عربستان سعودی علیه مواضع حوثی‌ها و متحدان آنها آغاز شد، بیش از سه هزار نفر کشته و بیش از یک میلیون نفر بی‌خانمان شده‌اند.

به گفته سازمان‌های امدادرسان بین‌المللی، یمن با کمبود شدید غذا و سوخت مواجه است و این کشور در آستانه یک فاجعه انسانی قرار دارد.

از زمان آغاز عملیات عربستان سعودی علیه حوثی‌ها، یمن در محاصره زمینی، هوایی، و دریایی قرار گرفته است و محموله‌های امدادی اجازه ورود به این کشور ندارند.