در جریان حمله القاعده شاخه مغرب ۹ سرباز الجزایری کشته شدند

حق نشر عکس GETTY
Image caption پس از درگیری بین نیروهای دولتی و پیکارجویان اسلامگرا در دهه ۱۹۹۰ میلادی که به کشته شدن بیش از ۲۰۰ هزار نفر منجر شد، این کشور به یکی از باثبات ترین کشورهای شمال آفریقا تبدیل شده است

ارتش الجزایر گفته است که ۹ نفر از نیروهای نظامی این کشور در جریان حمله پیکارجویان اسلامگرا کشته و دست کم دو نفر مجروح شده‌اند.

القاعده شاخه مغرب مسئولیت این حمله را برعهده گرفته و گفته است درحمله به خودروی نیروهای نظامی در استان عین‌الدفلی در جنوب غرب الجزیره، پایتخت این کشور ۱۴ سرباز جان خود را از دست داده‌اند.

براساس گزارش‌های دریافتی پس از این حمله نیروهای نظامی منطقه مورد نظر را مسدود کرده و گفته‌اند تعدادی از پیکارجویان را کشته‌اند.

القاعده شاخه مغرب از دهه ۱۹۹۰ میلادی در این منطقه فعال است.

این گروه که درابتدا گروه سلفی برای تبلیغ و مبارزه خوانده می‌شد، با اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده متحد شد و در سال ۲۰۰۷ میلادی نام خود را تغییر داد.

به گفته خبرنگاران هرچند که در حال حاضر خشونت‌های کمتری در الجزایر بچشم می‌خورد، اما افراد مسلح وابسته به القاعده و گروه موسوم به "دولت اسلامی" (داعش) هنوز در برخی مناطق این کشور دست به عملیات می‌زنند.

پس از درگیری بین نیروهای دولتی و پیکارجویان اسلامگرا در دهه ۱۹۹۰ میلادی که به کشته شدن بیش از ۲۰۰ هزار نفر منجر شد، این کشور به یکی از باثبات‌ترین کشورهای شمال آفریقا تبدیل شده است.

الجزایر همچینین یکی از هم پیمانان اصلی غرب در مقابله با پیکارجویان اسلامگرا در منطقه است.