کشته شدن یک فلسطینی در جریان تعقیب پلیس اسرائیل

حق نشر عکس AP
Image caption طی یک هفته اخیر پلیس اسرائیل بارها به خانه "مظنونان فلسطینی" یورش برده است

پلیس اسرائیل از کشته شدن یک مظنون فلسطینی در جریان تلاش برای دستگیری او خبر داده است.

به گفته سخنگوی پلیس اسرائیل، محمد ابولطیفه، ۱۹ ساله هنگام فرار از پلیس از بام یک خانه سقوط کرده و کشته شده است. اما یک شاهد محلی به خبرگزاری رویترز گفت که آقای ابولطیفه در اثر تیراندازی پلیس جان خود را از دست داده است.

در طی روزهای گذشته در جریان یورش‌های پلیس اسرائیل برای "خنثی کردن حملات" فلسطینی‌ها، سه نفر در کرانه باختری رود اردن کشته شده‌اند.

+بیشتر بخوانید: مرد فلسطینی به ضرب گلوله سربازان اسرائیلی کشته شد

سخنگوی پلیس اسرائیل گفت که محمد ابولطیفه فرمان ایست پلیس را نادیده گرفته و با بالا رفتن از دیوار خود را به پشت بام رسانده است.

به گفته این سخنگو، پلیس برای متوقف کردن مظنون به پایش شلیک کرده اما او به فرار خود ادامه داده و هنگام پریدن از روی یک بام به بام دیگر سقوط کرده و جانش را از دست داده است.

اما در روایتی متفاوت شهدی عواد، یک شاهد محلی به خبرگزاری رویترز گفت که محمد ابولطیفه چند بار روی پشت بام هدف شلیک گلوله قرار گرفته و پلیس جسدش را از همان جا برده است.

سخنگوی پلیس در واکنش به این روایت گفت: "او (شهدی عواد) می‌تواند هر چه می‌خواهد بگوید. روایت ما صحیح است."

خبرگزاری فرانسه هم از منابع بیمارستانی در رام‌الله نقل کرده است که "سه گلوله به محمد ابولطیفه اصابت کرده است؛ دو گلوله به ران‌های او و یکی به پایین زانوی چپش".

به گفته همسایگان مقتول، او از اعضای شاخه سیاسی جنبش فتح، به رهبری محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی بوده اما آنها اطلاعی از دست داشتن او در شاخه‌های نظامی حزب نداشته‌اند.

روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه گذشته هم دو فلسطینی دیگر به ضرب گلوله اسرائیلی‌ها کشته شدند.

مقام‌های اسرائیل هدف از یورش به خانه‌های "مظنونان" را حفظ امنیت عنوان کرده‌اند، اما فلسطینی‌ها این اقدامات را محکوم می‌کنند و حماس و جهاد اسلامی هم گفته‌‌اند که انتقام خون کشته‌شدگان را خواهند گرفت.

مطالب مرتبط