پسر معمر قذافی در زندان مورد آزار و اذیت قرار گرفت

حق نشر عکس AFP
Image caption ساعدی قذافی از سال پیش در زندانی در طرابلس زندانی است

دادستانی طرابلس در لیبی می‌گوید در حال تحقیق در مورد ویدیویی است که در آن پسر معمر قذافی، رهبر سابق این کشور در زندان مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد.

در این ویدیو، ساعدی قذافی و چندین زندانی دیگر دیده می‌شوند. نگهبانان زندان در این ویدیو، به کف پای پسر قذافی شلاق می‌زنند و او در حال فریاد زدن است.

دادستان عمومی طرابلس گفته است به دنبال شناسایی نگهبانانی است که در این ویدیو حضور دارند و علیه آنها دست به اقدام قانونی خواهد زد.

فعالان حقوق بشر انتشار این ویدیو و آزار و اذیت ساعدی قذافی را محکوم کرده‌اند.

معاون خاورمیانه‌ای سازمان دیدبان حقوق بشر گفته است نمی‌توان در هیچ شرایطی، بدرفتاری و شکنجه را توجیه کرد.

ساعدی قذافی از سال پیش در زندانی در طرابلس زندانی است. او در نیجر بازداشت شد و به اتهام تیراندازی به سوی معترضان و سایر جرایم ارتکابی در دوران قدرت پدرش به لیبی مسترد شد.

سیف الاسلام قذافی، پسر دیگر معمر قذافی هفته پیش در دادگاه به مرگ محکوم شد. محاکمه او غیابی صورت گرفت. یک گروه مخالف حکومت معمر قذافی در شهر زنتان همچنان او را در اختیار دارد و از تحویل او به مقامات قضایی خودداری می‌کند.

از زمان سرنگونی حکومت معمر قذافی، لیبی در آشوب و هرج و مرج به سر می‌برد و دو گروه عمده، کنترل بخشی از کشور را در دست دارند.

مجلس لیبی که توسط جامعه جهانی به رسمیت شناخته شده در شهر بیضا و طبرق قرار دارد و طرابلس، پایتخت در غرب کشور نیز در اختیار گروه رقیب است.

مطالب مرتبط