پلیس پاکستان هفت نفر را در ارتباط با سوءاستفاده جنسی از کودکان بازداشت کرد

حق نشر عکس AP
Image caption بسیاری خواهان انجام عدالت شده‌اند

هفت نفر در پاکستان به ظن دست‌داشتن در بهره‌برداری جنسی از کودکان و اخاذی بازداشت شده‌اند.

شهباز شریف، سر وزیر ایالت پنجاب که این دستگیری‌ها در آن صورت گرفته، دستور انجام تحقیقات در مورد گزارش‌های مربوط به بهربرداری از صدها کودک را صادر کرده است.

پلیس گفته که احتمال دارد بازداشت های بیشتری صورت گیرد.

به گزارش رسانه‌های محلی، گروهی با فیلم گرفتن از سوءاستفاده جنسی از کودکان، والدین آنها را برای اخاذی تحت فشار قرار می‌دادند.

گفته می شود که مرکز این سوءاستفاده‌ها دهکده‌ای نزدیک شهر قصور بوده است.

به گفته خبرنگاران، بسیاری از قربانیان این گونه حوادث به دلیل ترس، از مراجعه به مقامات خودداری می‌کنند.

یک پسر به سرویس اردوی بی‌بی‌سی گفته است که سوءاستفاده جنسی از او هنگامی که وی ۱۱ سال داشته شروع شده بود.

به گفته این پسر از او در برابر دوربینهای مخفی فیلم‌برداری می‌شده است. او می‌گوید: "سپس آنها با تصاویری از این فیلمها پیش من می‌آمدند و می‌گفتند که اگر خواست آنها را انجام ندهم، آنها این تصاویر و فیلمها را به دوستانم نشان خواهند داد."

یک زن نیز به بی‌بی‌سی گفته است که پسرش به مدت ۵ سال مورد سوءاستفاده جنسی و اخاذی قرار داشته است. این زن گفته که وی اخیرا از این موضوع مطلع شده است.

به گزارش رسانه‌ها بیش از ۲۸۰ کودک که بیشتر آنها در حدود ۱۴ سال داشته‌اند در این پرونده مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته‌اند و صدها فیلم ویدیویی از آنها گرفته شده است.

بابر سعید، از افسران پلیس محلی، به سرویس اردوی بی‌بی‌سی گفت: "ما حدود ۳۰ کلیپ ویدیویی از این موارد سوء‌استفاده جنسی در دست داریم که در آن ۶ نفر قربانی این رفتارها بوده‌اند. هفت نفر نیز در این ویدیوها حضور داشته‌اند که همه آنها بازداشت شده‌اند. تلاش داریم تا ویدیوهای بیشتری را به دست آوریم."

آقای سعید افزوده است که "هیچ انگیزه سیاسی" در این تحقیقات وجود ندارد.

هفته گذشته بیش از ۲۰ نفر در قصور در درگیری با پلیس مجروح شدند. این درگیری زمانی اتفاق افتاد که خانواده تعدادی از قربانیان این سوءاستفاده های جنسی پلیس را متهم کردند که به شکایت آنها رسیدگی نکرده است.

صبا صادق، رئیس اداره حمایت از کودکان پنجاب، گفته است که این "بزرگترین رسوایی سوءاستفاده از کودکان در تاریخ پاکستان است."