کشته شدن هکر معروف داعش در حمله هوایی آمریکا

آمریکا می‌گوید یکی از مهم‌ترین هکرهای گروه دولت اسلامی (داعش) به نام جنید حسین که شهروند بریتانیا بود را در سوریه توسط یک هواپیمای بدون سرنشین هدف قرار داده و کشته است.

جنید حسین، ۲۱ ساله، در بریتانیا به خاطر هک کامپیوتری مجرم شناخته شده بود. او در سال ۲۰۱۳ میلادی به سوریه فرار کرد. این هکر در فهرست افرادی قرار داشت که ارتش آمریکا در صورت یافتن محل اختفای آنان می‌تواند آن‌ها را هدف قرار دهد.

مقامات آمریکایی می‌گویند این هکر در نزدیکی شهر رقه که داعش آن را مرکز "خلافت اسلامی" خود می‌خواند، کشته شده است. گفته می‌شود جنید حسین در «خلیفه سایبری» داعش و در عرصه‌ تبلیغاتی این گروه فعالیت داشت.

مایکل مک کال، رئیس کمیته امنیت ملی مجلس نمایندگان آمریکا، خبر کشته شدن این هکر را اعلام کرده است. یکی از مقامات نظامی آمریکا نیز گفت که از کشته شدن جنید حسین «تا حد زیادی اطمینان دارد.»

آقای مک کال می‌گوید کشته شدن این هکر ضربه سنگینی به گروه داعش وارد آورده است.

عضو ارشد کنگره افزود: «این حمله پیام قاطعی به گروه تروریستی می‌فرستد که اگر شما علیه ما حتی در شبکه‌های اجتماعی هم توطئه کنید ما شما را پیدا خواهیم کرد.»

مقامات آمریکایی این هکر را مسوول حملات سایبری به شماری از سایت‌های این کشور از جمله وب سایت ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در منطقه خاورمیانه می‌دانستند.

همچنین دو مهاجمی که در ماه مه امسال به نمایشگاه کاریکاتور پیامبر اسلام در ایالت تگزاس حمله کردند و کشته شدند از این هکر نام برده بودند. این دو مهاجم پیش از حمله‌ای که به سرعت خنثی شد در توئیتر از کاربران خواسته بودند که جنید حسین را دنبال کنند. وی نیز پس از حمله در حساب کاربری نوشته بود: «الله اکبر! دو نفر از برادران ما لحظه‌ای پیش آتش گشودند.»

یک سخنگوی دولت بریتانیا اعلام کرده است که از گزارش کشته شدن یک شهروند این کشور در حمله هوایی در سوریه مطلع است. گفته می‌شود این هکر در اینترنت به دنبال جذب داوطلبان غربی برای پیوستن به داعش بوده است.