افزایش شدید آمار قتل در آمریکا؛ میلواکی و سن لوئیس در صدر

صحنه تیراندازی در نیویورک، اوت ۲۰۱۵ حق نشر عکس Reuters
Image caption میلواکی،‌ سن لوئیس، بالتیمور و واشنگتن شاهد بیشترین افزایش آمار خشونت بوده اند

آمار قتل در آمریکا در سال جاری جهش زیادی کرده است به طوری که حداقل ۳۰ شهر این کشور شاهد افزایش خشونت بوده اند.

کارشناسان می گویند که عوامل افزایش خشونت در هر شهر می تواند متفاوت باشد، اما هیچ کس نمی داند دقیقا چه چیزی باعث این روند تازه شده که نشانه های آن ابتدا در ماه های تابستان پدیدار شد.

تازه ترین ارقام که روزنامه نیویورک تایمز به آن دست یافته نشان می دهد که میلواکی با ۷۶ درصد افزایش، شاهد بیشترین جهش در آمار قتل بوده.

بعد از آن شهرهای سن لوئیس در ایالت میسوری و بالتیمور در مریلند است که به ترتیب شاهد افزایشی ۶۰ درصدی و ۵۶ درصدی بوده اند.

بعضی مقام های بلندپایه پلیس می گویند که زیر ذره بین رفتن رفتار پلیس در استفاده از زور، ممکن است باعث کم کاری ماموران در انجام وظایف روزمره و جسورتر کردن مجرمان شده باشد.

حق نشر عکس AFP
Image caption براساس یک نظریه پس از وقایع تابستان گذشته در میسوری و زیر ذره بین رفتن پلیس، ممکن است حضور پلیس کمرنگ شده باشد

اما دیگران می گویند افزایش مالکیت سلاح، اوج گیری قتل های گانگستری و جوانانی که برای حل اختلافات دست به سلاح می برند می تواند از عوامل افزایش خشونت باشد.

تازه ترین آمارها نشان می دهد که شمار قتل ها در میلواکی از ۵۹ مورد در سال گذشته به ۱۰۴ مورد در سال جاری افزایش یافت.

در سن لوئیس از ۸۵ نفر در سال ۲۰۱۴ به ۱۳۶ نفر رسید و در بالتیمور از ۱۳۸ نفر در سال قبل به ۲۱۵ نفر تا تابستان ۲۰۱۵ افزایش یافت.

در شهر واشنگتن دی سی ۱۰۵ مورد قتل اتفاق افتاده که به معنی افزایشی ۴۴ درصدی نسبت به سال قبل است.

این آمار همچنین در شهرهای دیگری از جمله نیواورلئانز، شیکاگو، کانزاس سیتی، دالاس، نیویورک و فیلادلفیا افزایش یافت، هرچند به میزان کمتر.

مطالب مرتبط