راهپیمایی ده‌ها هزار نفری در لندن در حمایت از پناهجویان

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

امروز ۱۲ سپتامبر، ده ها هزار نفر در حمایت از حقوق پناهجویان سوری در لندن راهپیمایی کردند.

راهپیمایان با شعارهایی همچون "پناهجویان به اینجا خوش آمدید"، "پناهجویان از بمب‌های ما فرار کردند" و "سوریه را بمباران نکنید"، از دولت بریتانیا خواستند تا شمار بیشتر پناهجو را در این کشور جا دهد.

بر اساس گزارش ها حدود ۹۰ هزار نفر به صورت آنلاین اعلام کرده بودند که در مراسم حمایت از پناهجویان سوری در لندن شرکت می کنند.

در چند شهر دیگر بریتانیا نیز مراسم مشابهی برگزار شده است.

حق نشر عکس Getty

در این مراسم، جرمی کوربین، از اعضای جناح چپ حزب کارگر بریتانیا که ظهر امروز به رهبری این حزب انتخاب شده بود، در سخنانی در میدان پارلمان از دولت بریتانیا خواست به وظایف قانونی خواهد در قبال پناهجویان عمل کند و جهت حل مشکلات جهانی، راه حل های صلح آمیز بیابد.

او گفت: "قلب ها، فکرها و دیدگاه های خود را در قبال مردمی که رنج می کشند، کسانی که مستاصل اند و کسانی که در جست و جوی جایی امن برای زندگی اند، بگشایید."

در هفته‌های اخیر، ده‌ها هزار نفر از مهاجران به شدت در تلاشند از درگیری در کشورهایی مانند سوریه و لیبی بگریزند.

بسیاری از آنها می‌خواهند از طریق مجارستان به آلمان، اتریش و سوئد سفر کنند که از جمله کشورهای ثروتمند اتحادیه اروپا هستند و قوانین پناهندگی بازتری دارند.

چند روز پیش دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا گفت که این کشور ۱۰۰ میلیون پوند ( ۱۵۲ میلیون دلار) به حل بحران پناهجویان سوریه اختصاص می دهد.

جزییات بیشتر طرح پذیرش پناهجویان بیشتر هفته آینده مشخص می شود.

حق نشر عکس Getty