فارس:ارتش مختار مسئولیت حمله به اردوگاه مجاهدین خلق را بر عهده گرفت

حق نشر عکس na
Image caption خبرگزاری فارس روز جمعه متن گفتگوی اختصاصی خود با فردی به نام "وثیق البطاط" را منتشر کرد

شامگاه پنجشنبه خبرگزاری فارس از قول رویترز گزارش داد که "ارتش مختار"، یک گروه شبه نظامی شیعه در عراق مسئولیت پرتاب موشک به اردوگاه آزادی (لیبرتی)، محل استقرار شماری از اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران را برعهده گرفته است.

به گفته مقامات عراقی و سازمان مجاهدین، در این حمله بیست و سه تن از اعضای این سازمان و دست کم سه نظامی عراقی محافظ این اردوگاه کشته شده‌اند.

دیرتر و در روز جمعه این خبرگزاری متن گفتگوی اختصاصی خود با فردی به نام "وثیق البطاط" را منتشر کرد که از او به عنوان "رهبر جیش المختار" نام برده بود.

فارس گزارش داده بود که "وثیق البطاط رهبر جیش المختار" در گفتگو با این خبرگزاری گفته است این گروه که "متشکل از خانواده‌های قربانیان انتفاضه شعبانیه است بارها به سران سازمان مجاهدین هشدار داده بود که سریعا خاک عراق را ترک کنند اما آنان با وجود دریافتتسهیلات پناهندگی در کشورهای اروپایی و آمریکایی اصرار بر اشغال بخشی از خاک ما را دارند که این موضوع ما را ناچار به واکنش کرد."

واثق البطاط کسی که در گزارش فارس از او به عنوان "وثیق البطاط" نام برده شده از رهبران گروه موسوم به ارتش مختار است که سال گذشته گزارش‌های ضد و نقیضی از جمله در رسانه‌های عربی درباره کشته شدنش منتشر شده بود.

پس از آن‌که بسیاری از خبرگزاری‌ها از جمله رویترز، به نقل از فارس گزارش دادند که "جیش المختار" مسئولیت حمله به اردوگاه آزادی را به عهده گرفته است، این خبرگزاری متن خبر خود را تغییر داد و و با حذف نام "وثیق البطاط" نوشت که "یکی از رهبران جیش المختار" در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس مسئولیت حمله به پایگاه آزادی را به عهده گرفته است.

پیش از این در سال ۲۰۱۳ در حمله دیگری به اردوگاه آزادی، دست‌کم سه نفر کشته شدند.

خبرگزاری رویترز در آن زمان گزارش داده بود که "ارتش مختار"، یک گروه شبه‌نظامی شیعی، مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

مطالب مرتبط