مرد آلمانی به کشتن پناهجوی خردسال و یک کودک دیگر اعتراف کرد

حق نشر عکس AP
Image caption محمد اول ماه اکتبر ربوده شد و به گفته پلیس کوتاه مدتی پس از آن به قتل رسید

یک مرد آلمانی که در ارتباط با ناپدید شدن پسر چهارساله یک خانواده پناهجو بازداشت شده بود، به قتل این کودک و قتل یک کودک دیگر اعتراف کرده است.

روز جمعه، ٨ آبان (٣٠ اکتبر) سخنگوی دادستانی آلمان گفت که یک مرد ٣٢ ساله در جریان بازجویی در ارتباط با قتل محمد جنوزی، به قتل این کودک و همچنین یک پسر شش ساله آلمانی از شهر پوتسدام به نام ایلیاس اعتراف کرده است. ایلیاس در ماه ژوئیه ناپدید شد.

محمد جنوزی فرزند یک خانواده آلبانیایی بود که به منظور کسب پناهندگی در آلمان به سر می‌برند.

به گزارش رسانه‌های آلمانی، متهم به قتل، که از او با اسم سیلیون اس نام برده شده، گفت که جسد ایلیاس را در یک باغچه عمومی دفن کرده است.

پلیس آلمان این فرد را روز پنجشنبه و پس از دریافت گزارشی از مادرش بازداشت کرد. ظاهرا او به مادرش گفته بود که در ربودن محمد دست داشته و پلیس بعدا جسد یک طفل خردسال را در صندوق اتومبیل او پیدا کرد.

محمد روز اول اکتبر در برابر دفتر خدمات اجتماعی در برلین ربوده شد و به گفته پلیس، کوتاه مدتی پس از آن به قتل رسید. او زمانی ربوده شد که همراه مادر و دو خواهرش برای دریافت کمک هزینه دولتی به این محل مراجعه کرده بودند.

پلیس گفته شواهدی در دست نیست که نشان دهد متهم به قتل، که اهل ایالت برادنبورگ در شرق آلمان است، با گروه‌های راستگرا یا محافل ضد مهاجران ارتباطی داشته است. برخی رسانه‌های آلمانی انگیزه‌های جنسی را در این قتل ها دخیل دانسته‌اند.

انتظار می‌رود در سال جاری، تا یک میلیون پناهجو درخواست خود را تسلیم سازمان‌های دولتی آلمان کنند و در حال حاضر، دفتر ثبت نام مهاجران و مراکز توزیع کمک‌های دولتی به آنان در برلین هر روزه شاهد صف‌های طویل مراجعان و گاه درگیری بین آنها بر سر نوبت است.

حق نشر عکس AP
حق نشر عکس AP