هشدار رهبر حزب کارگر بریتانیا در مورد اقدام برای مقابله با داعش

حق نشر عکس

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا گفت در پاسخ به اقدامات تروریستی انسان ها "نباید همان اشتباهات را تکرار کنند".

او در یک سخنرانی به اعضای حزب خود گفت برای محافظت از مردم بریتانیا از "هر اقدام لازم" حمایت می کند.

رهبر حزب کارگر افزود اما در زمان وقوع تراژدی "درگیر نشدن به پاسخ هایی که چرخه خشونت و نفرت را تغذیه می کنند "اهمیت حیاتی" دارد.

این در حالی است که دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا در صدد جلب حمایت اعضای پارلمان بریتانیا از انجام حملات هوایی علیه گروه داعش در سوریه است. هنوز زمان مشخصی برای رای‌گیری در پارلمان بریتانیا در این مورد وجود ندارد.

گروه موسوم به دولت اسلامی(داعش) مسئولیت حملات پاریس را که بیش از ۱۲۰ کشته بر جای گذاشت، به عهده گرفته است.

آقای کوربین گفت: "حملات وحشتناک پاریس موضوع رسیدن به حل و فصل جنگ داخلی در سوریه از طریق مذاکره و پایان دادن به تهدید داعش را ضروری تر کرده است."

وی افزود: "همین درگیری ها در سوریه و عواقب ناشی از جنگ عراق است که برای داعش شرایطی ایجاد کرده تا رشد کند و حکومت مرگبار خود را گسترش دهد".

"هر کسی، از جمله مسلمانان بریتانیا، می خواهد شکست عقاید مرگبار و ارتجاعی داعش را ببیند."

آقای کوربین مخالف پیوستن نیروهای بریتانیا به حملات هوایی ائتلاف کشورها علیه مواضع دولت اسلامی در سوریه است، اما تحت فشار قرار دارد تا به نمایندگان پارلمان از حزب خود اجازه بدهد در رای گیری در مورد این مسئله آزاد باشند.

او گفت: "اقدامی علیه داعش "موفق خواهد بود و ویروس را از بین می برد و قلب و ذهن ها را تسخیر می کند" که از "جهان عرب و اسلام" بیاید و نه از یک مداخله خارجی."

رهبر حزب کارگر گفت: "به همین دلیل ما از دولت خواستیم از طریق سازمان ملل متحد اقدام کند، ما از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد که شب گذشته به تصویب رسید باید برای تسریع تلاش جهت حل و فصل جامع درگیری استفاده کنیم."

قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد از همه کشورها خواسته است "تلاش های خود را برای جلوگیری و سرکوب حملات تروریستی مضاعف و هماهنگ کنند". این قطعنامه روز جمعه به اتفاق آرا تصویب شد.

مطالب مرتبط