بشار اسد: به کمک روسیه تقریبا در تمام جبهه ها در حال پیشروی هستیم

حق نشر عکس AP

بشار اسد رئیس جمهور سوریه گفت که نیروهای مسلح این کشور، به کمک بمباران های صورت گرفته توسط هواپیماهای روسیه "تقریبا در همه جبهه ها" در حال پیشروی هستند.

آقای اسد امروز یکشنبه ۲۲ نوامبر (اول آذر)، در گفتگو با شبکه تلویزیونی فینیکس چین گفت که بمباران های روسیه باعث شده است تا وضعیت نیروهای دولنی "خیلی بهتر" شود.

همزمان، باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده، در سخنانی در کوالالامپور پایتخت مالزی وعده داد که آمریکا و متحدانش داعش را "نابود" کنند و رسیدن به چنین هدفی را "واقع گرایانه" دانست.

آقای اوباما گفت که کشور او و متحدانش، زمین های تحت تصرف داعش را از کنترل آن خارج خواهند کرد و رهبران این گروه را از بین خواهند برد.

ایالات متحده آمریکا همزمان با اقداماتی که علیه گروه موسوم به "دولت اسلامی" (داعش) انجام می دهد، خواستار کناره گیری بشار اسد است. اما روسیه تاکید دارد که برای نابودی داعش، باید به تقویت دولت این کشور پرداخت.

بشار اسد در بخشی از مصاحبه امروز خود، حملات آمریکایی ها در سوریه را ناکارآمد و تنها برای جلوگیری از حمله "تروریست ها" به مناطقی مشخص از خاک سوریه دانسته است.

آقای اسد گفته است که که به لحاظ تدارکاتی، تمام حمایت های مالی و انسانی که از داعش صورت می گیرد و نفتی که توسط آنها صادر می شود از خاک ترکیه عبور می کند.

وی افزوده که این کار، با حمایت عربستان سعودی و قطر و در مقابل دیدگان آمریکا و غرب صورت می گیرد.