حمله دو زن فلسطینی با قیچی به دو اسرائیلی

حق نشر عکس Reuters
Image caption افزایش تنش‌ها بین دو طرف در ماه سپتامبر و پس از آن صورت گرفت که شایعاتی پخش شد مبنی بر اینکه اسرائیل در نظر دارد برخی از محدودیت‌های یهودیان برای بازدید از منطقه‌ "حرم شریف" را لغو کنند

پلیس اسرائیل می‌گوید که دو زن فلسطینی با قیچی به دو اسرائیلی حمله کرده‌اند. این حمله در نزدیکی یک بازار محلی در مرکز بیت‌المقدس، صورت گرفته است.

بر اساس گزارش‌ها، به سوی هر دو مهاجم شلیک شده است که یکی از آنها کشته و دیگری به شدت زخمی شده است.

دو اسراییلی که مورد حمله این دو زن قرار گرفتند، جراحت جدی برنداشته‌اند.

در خشونت‌های حدود یک ماه و نیم اخیر ۱۰ اسرائیلی و دستکم ۶۸ فلسطینی کشته شده‌اند.

اسرائیل می‌گوید بیش از نیمی از این فلسطینی‌ها قصد داشته‌اند با چاقو و وسایل مشابه به ماموران یا غیرنظامیان اسرائیلی حمله کنند.

افزایش تنش‌ها بین دو طرف در ماه سپتامبر و پس از آن صورت گرفت که شایعاتی پخش شد مبنی بر اینکه اسرائیل در نظر دارد برخی از محدودیت‌های یهودیان برای بازدید از منطقه‌ "حرم شریف" را لغو کند. این منطقه برای مسلمانان و یهودیان از اهمیت زیادی برخوردار است.

تاکنون عرف بر این بوده است که مسلمانان در این محل عبادت می‌کنند و یهودیان اگرچه اجازه بازدید از آن را دارند، اما نمی‌توانند در آنجا عبادت کنند.

مقامات اسرائیلی گزاش‌ها درباره لغو این محدودیت‌ها را رد کرده‌اند.

ربودن مظنون

حق نشر عکس Al Ahli Hospital
Image caption دوربین مداربسته بیمارستان تصاویری از یورش را ضبط کرده است

مقامات فلسطینی می گویند که مأموران مخفی امنیتی اسرائیل حدود ۱۰ روز پیش به بیمارستانی در کرانه باختری رود اردن حمله کردند و یک فلسطینی را کشته و یک مظنون را با خود بردند.

بر اساس گزارش‌ها حدود ۳۰ نفر که ریش مصنوعی داشتند وارد بیمارستانی در الخلیل شدند. یک نفر از آنها هم خود را به جای یک زن حامله جا زده و بر روی صندلی چرخدار نشسته بود.

تصاویر دوربینه‌ای مدار بسته بیمارستان نشان می‌دهد که افرادی که خود را عرب-اسرائیلی جا زده بودند، حدود ساعت دو صبح به وقت گرینویچ (۱۲ نوامبر) وارد سالن بیمارستان می‌شوند. آنها سپس اسلحه‌های خود را به سوی کارکنان بیمارستان گرفته و ظاهرا آنها را تهدید می‌کنند تا دور بشوند.

این افراد سپس یک فرد را که مظنون به دست داشتن در یک حمله با چاقو بوده با خود بردند و یکی از بستگان نزدیک این فرد را هم کشتند.