وزیر دفاع بریتانیا: حملاتی نظیر پاریس بسادگی می‌تواند در بریتانیا رخ دهد

حق نشر عکس Getty

مایکل فالون، وزیر دفاع بریتانیا، گفته است که حملاتی نظیر آنچه که در پاریس رخ داد، می‌تواند "بسادگی" در شهرهای بریتانیا نیز اتفاق بیافتد.

در گفتگوی آقای فالوم با هفته‌نامه "ساندی تلگراف"، وزیر دفاع بریتانیا تاکید کرده است که نیروهای موسوم به دولت اسلامی (داعش) فقط با استفاده از قوه قهریه از بین خواهند رفت.

وزیر دفاع بریتانیا بر تلاشهای خود و دولت این کشور برای جلب نظر موافق نمایندگان پارلمان بریتانیا برای انجام حملات هوایی علیه داعش در سوریه افزوده است.

اما او تاکید کرده است در صورتی که جرمی کوربین، رهبر حزب اصلی مخالف کارگر، از نمایندگان این حزب در مجلس عوام بریتانیا بخواهد تا علیه این حملات رای دهند، آنگاه جلب حمایت پارلمانی با دشواریهای بیشتری روبرو خواهد شد.

هفته گذشته دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا، در پارلمان این کشور از طرح خود برای آغاز حملات هوایی علیه نیروها و مواضع داعش در سوریه، دفاع کرد.

آقای کامرون گفت که حمله به داعش در سوریه "به نفع" بریتانیا است.

او در حضور نمایندگان مجلس عوام، از تهدیدی که گروه‌های پیکارجو برای بریتانیا ایجاد می‌کنند سخن گفت و در عین حال تاکید کرد که امنیت بریتانیا نباید به عهده دیگران گذاشته شود.

در حال حاضر کشورهایی مانند آمریکا، فرانسه و روسیه عملیات هوایی علیه نیروهای داعش انجام می‌دهند.

رهبر حزب کارگر، تحت فشار است که نمایندگان این حزب بتوانند راسا با طرح آقای کامرون موافقت یا مخالفت کنند و در این مورد تابع سیاست حزبی نباشند. خود آقای کوربین به طور تلویحی با چنین مداخله‌ای در سوریه مخالفت کرده است اما برخی از اعضای حزبش در این مورد با او موافق نیستند. در عین حال رهبر حزب کارگر بریتانیا امیدوار است تا حزبش در این باره و تا پیش از رای‌گیری پارلمانی به یک اجماع برسد.