پاکستان می‌گوید که به 'ائتلاف ضد تروریسم' عربستان پیوسته است

Image caption سخنگوی وزارت خارجه پاکستان می‌‌گوید مقامات اسلام آباد هنوز از جزئیات مکانیسم عملیاتی این ائتلاف اطلاعی ندارند

پاکستان می‌گوید که به ائتلاف نظامی "ضد تروریسم" عربستان سعودی پیوسته است.

قاضی خلیل‎‌الله، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان، در گفتگوی هفتگی خود با خبرنگاران، این خبر را تایید کرده اما در عین حال افزوده است که مقامات اسلام‌آباد هنوز از جزئیات مکانیسم عملیاتی این ائتلاف، اطلاعی ندارند.

عربستان سعودی روز سه‌شنبه (۱۵ دسامبر/ ۲۳ آذر) ضمن اعلام تشکیل چنین ائتلافی گفت که ۳۴ کشور عمدتا مسلمان‌ عضو این ائتلاف ضد تروریستی خواهند بود.

در همین رابطه شاهزاده محمد بن سلمان، وزیر دفاع عربستان، گفت تمرکز اعضا بر مبارزه با تروریسم در کشورهای عراق، لیبی، مصر و افغانستان خواهد بود. به گفته او کشورهای اسلامی جداگانه با تروریسم می‌جنگند و هماهنگ شدن این تلاش‌ها مهم است.

اما به دنبال این اظهارات مقامات سعودی، برخی از کشورهایی که نامشان در این ائتلاف آمده، از جمله پاکستان گفتند که عضویت در چنین ائتلافی را به صورت رسمی نپذیرفته‌اند.

اعزاز چودری احمد، قائم مقام وزیر خارجه پاکستان، به روزنامه انگلیسی زبان "دان" چاپ پاکستان گفت که از اعلام نام کشورش در میان کشورهای عضو این ائتلاف شگفت‌زده است و از سفیر این کشور در عربستان سعودی خواسته است تا ماجرا را روشن کند.

وزارت خارجه اندونزی نیز گفته بود که این کشور هم هنوز برای پیوستن به ائتلاف تصمیم نگرفته‌ است.