ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران: ۲.۶ درصد دانشجویان به مواد مخدر اعتیاد دارند

حق نشر عکس TASNIM
Image caption در ایران سالانه هزاران تن مواد مخدر کشف و معدوم می‌شود

معاون دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران با ابراز نارضایتی از سیاست‌های وزارتخانه‌های علوم و بهداشت گفته است ۲.۶ درصد دانشجویان ورودی به دانشگاه‌ها به مواد مخدر اعتیاد دارند.

علیرضا جزینی، قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران در مصاحبه با خبرگزاری مجلس ایران گفته است که این ستاد از اقدامات پیشگیرانه وزارتخانه‌های علوم و بهداشت رضایت ندارد.

آقای جزینی گفته است که بر اساس آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران، ۲.۶ درصد از دانشجویان ورودی به دانشگاه‌ها مصرف‌کننده مواد مخدر هستند.

او گفته است که ماده مخدر گل، بیشترین مصرف را میان دانشجویان دارد.

مقام‌های ایران می‌گویند گل یکی از نام‌های ماده مخدر ماری جوانا است و تغییر نام آن به گل در ایران، سیاست فروشندگان مواد مخدر برای فریب دادن مصرف‌کنندگان است.

رئیس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر مجمع‌ تشخیص‌ مصلحت‌نظام هم چند ماه پیش در گفت‌و‌گو با روزنامه شرق از افزایش مصرف گل در میان دختران و زنان ایرانی ابراز نگرانی کرد.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر ایران گفته است که این ستاد، سیاست‌های پیشگیرانه‌ای را برای جلوگیری از افزایش اعتیاد دانشجویان دنبال می‌کند و وظایفی را برای وزارتخانه‌های علوم و بهداشت تعیین کرده است.

آقای جزینی گفته است که این وزارتخانه‌ها موظف به برگزاری کارگاه‌های آموزشی و افزایش امور پیشگیرانه میان دانشجویان هستند ولی ستاد مبارزه با مواد مخدر از این اقدامات رضایت کامل ندارد و برای همین به دنبال گسترش اقدامات پیشگیرانه از طریق اینترنت نیز هست.