سازمان جهانی بهداشت: ارسال درمانگاه‌های سیار به مضایا ضروری است

Image caption نماینده سازمان جهانی بهداشت می گوید که بسیاری از کودکان شهرمضایا بسیار نحیف و نیازمند کمک های پزشکی فوری اند

سازمان جهانی بهداشت از دولت سوریه خواسته است که اجازه ارسال تیم‌های پزشکی و درمانگاه‌های سیار را به شهر مضایا صادر کند.

به گفته این سازمان، مردم این شهر به کمک های اضطراری پزشکی نیاز دارند.

الیزابت هوف، نماینده سازمان جهانی بهداشت در دمشق که از مضایا بازدید کرده، می گوید که وضعیت مردم شهر او را بهت زده کرده است.

خانم هوف از سال ۲۰۱۲ نماینده سازمان جهانی بهداشت در سوریه بوده است و به همراه کاروان کمک های سازمان ملل متحد به شهر مضایا رفته است.

نماینده سازمان جهانی بهداشت می گوید که بسیاری از مردم شهر از شدت گرسنگی و ضعف قادر به ترک خانه های خود نبودند.

خبرگزاری رویترز به نقل از الیزابت هوف گزارش می دهد که سازمان جهانی بهداشت بیش از ۷ تن دارو از جمله آنتی بیوتیک همراه با کاروان های کمک سازمان ملل متحد به این شهر ارسال کرده، اما به گفته پزشکان شهر بسیاری از مردم نیازمند مراقبت های پزشکی فوری هستند.

خانم هوف به رویترز گفته است که پس از مشاهده وضعیت مردم خواستار ارسال مواد داروئی بیشتر و درمانگاه های سیار با تیم های پزشکی شده است.

خان هوف افزوده است که سازمان جهانی بهداشت نیازمند دسترسی بلامانع به این شهر برای ارسال کمک های پزشکی است و برای تداوم رساندن کمک در دراز مدت باید به محاصره این شهر پایان داده شود.

مضایا که در غرب سوریه و در نزدیکی مرز لبنان واقع شده، از ابتدای تابستان در محاصره ارتش سوریه و نیرو‎های حزب‌الله لبنان، متحد دولت سوریه قرار دارد.

بزرگترین مانع برای رساندن غذا و کمک‌‎های بشردوستانه، مخالفت طرفین درگیری بوده که ظاهرا حالا موافقت کرده‌اند تا سازمان ملل متحد بتواند کمک‌های خود را به مردم این شهر برساند.

نزدیک به چهار و نیم میلیون نفر از شهروندان سوریه در نقاطی زندگی می‌کنند که دسترسی به آن بسیار دشوار است و حدود ۴۰۰ هزار نفر از آنان در مناطق تحت محاصره به سر می‌برند که به ضروری‌ترین نیازهای خود از جمله غذا و آب آشامیدنی دسترسی بسیاری محدودی دارند.

مطالب مرتبط