حساب‌های کاربری مدیر سازمان اطلاعات ملی آمریکا هک شد

حق نشر عکس Getty
Image caption جیمز کلپر از مشاوران مهم باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در زمینه مسایل امنیتی از جمله تهدیدهای سایبری است

تشکیلات اطلاعات ملی آمریکا تائید کرده است که حساب‌های کاربری شخصی جیمز کلپر، مدیر این نهاد اطلاعاتی ایالات متحده هک شده است.

سخنگوی این نهاد گفت که موضوع به "مقامات ذی‌صلاح گزارش شده است" اما از بیان جزئیات خودداری کرد.

آقای کلپر از مشاوران مهم باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا، در زمینه مسایل امنیتی از جمله تهدیدهای سایبری است.

اکتبر سال پیش نیز گزارش شد که ایمیل شخصی جان برنان، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا توسط یک دانش‌آموز دبیرستان هک شده است.

سایت خبری مادربرد روز پیش گزارش کرد که هکر جوانی با آنها تماس گرفته و مسئولیت هک حساب‌های کاربری مدیر سازمان اطلاعاتی آمریکا را به عهده گرفته است.

این سایت خبری گفت که این نوجوان گفته است عضو گروهی به نام "سیفیدهای اطواری" (Crackas With Attitude) است که پیشتر هم دست به چنین حملاتی زده بود.

این نوجوان گفته است که او به ایمیل شخصی، تنظیمات اینترنت و تلفن ورایزن و ایمیل یاهو همسر آقای کلپر دسترسی پیدا کرده است.

بی‌بی‌سی دریافته که دفتر آقای کلپر شواهد دسترسی هکر به ایمیل همسر آقای کلپر و شماره تلفن خانوادگی آنها را مشاهده کرده است.

به نظر می‌رسد این نوجوان با دستکاری در تنظیمات تلفن آقای کلپر، تماس‌های تلفنی را به سخنگوی جنبش فلسطین آزاد منتقل می‌کرد. گروه هکرهای Crackas With Attitude از این جنبش حامی فلسطینیان حمایت می‌کند.

سایت خبری مادربرد گفته است که این هکر جزئیات تماس‌های تلفنی آقای کلپر از خانه‌اش را در اختیار آنها گذاشته است.

گراهام کلولی، وبلاگ‌نویس مسایل امنیتی می‌گوید این که هیچ تصویر برگرفته از ایمیل هک شده آقای کلپر منتشر نشده، عجیب به نظر می‌رسد. او در عین حال خاطرنشان کرد دیگر شواهد موجود در این زمینه نگران‌کننده است.

مطالب مرتبط