یک استخر شنا در آلمان ورود پناهجویان مرد را ممنوع کرد

Image caption آلمان در سال گذشته میلادی مرز خود را به روی حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار پناهنده گشود

مسئولان یک استخر شنای عمومی در حومه شهر کلن آلمان اعلام کرده‌اند در پی شکایت زنان مبنی بر 'آزار دیدن'، از ورود مردان پناهنده جلوگیری خواهند کرد.

یک مقام دولتی در منطقه برنهایم آلمان، روز جمعه (۱۵ ژانویه - ۲۵ دی) گفت این محدودیت در نظر گرفته شده تا به پناهجویانی که در نزدیکی این استخر شنا اسکان داده شده‌اند نشان دهیم "چنین رفتارهایی در اینجا پذیرفته نخواهد شد."

بعد از واقعه آزار جنسی گسترده زنان در شب سال نو مسیحی در شهر کلن، بخشی از شهروندان کلن به حضور پناهندگان معترضند.

اذیت و آزارهای جنسی شب سال نو که تعداد آنها صدها مورد گزارش شد، موجی از مخالفت‌ها با سیاست‌های پناهنده‌پذیری آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، به راه انداخت و همزمان به گروه‌های افراطی دست راستی در این کشور جسارت بیشتری برای اعتراض علنی علیه مهاجران بخشید.

آلمان در سال گذشته میلادی بیشترین تعداد پناهجو در اروپا را پذیرفت و مرز خود را به روی حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار پناهنده گشود.

مارکوس شناپکا، مدیر بخش خدمات اجتماعی برنهایم که در ۲۰ کیلومتری جنوب شهر کلن واقع شده، گفته در پی افزایش شکایات مرتبط با 'اذیت و آزارهای جنسی' از سوی شناگران زن و کارمندان زن این استخر عمومی، تصمیم به ممنوعیت ورود مردان پناهجو گرفته شده است.

شاکیان گفته‌اند که گروهی از مردان پناهجو در این استخر رفتار و گفتاری آزار دهنده از خود نشان داده‌اند که در بسیاری موارد به ترک شناگران زن انجامیده است.

آقای شناپکا به خبرگزاری رویترز گفته با وجود این که هیچ کدام از این شکایات به وقوع جرم آشکار مرتبط نبوده اما مددکاران اجتماعی تصمیم گرفتند برای اصلاح و پیشگیری از تکرار رفتار مردان پناهجو چنین تصمیمی بگیرند.

مسئولان برنهایم هنوز اعلام نکرده‌اند برای اعمال این ممنوعیت از چه راه‌کاری استفاده خواهند کرد، هر چند آلمان اخیرا اعلام کرده بود بنا دارد کارت‌های شناسایی جدیدی برای پناهنگان صادر خواهد کرد.

مطالب مرتبط