'۱۶ نفر' دیگر در مضایای سوریه از گرسنگی جان دادند

حق نشر عکس epa
Image caption در اوایل ماه جاری میلادی سازمان ملل متحد تایید کرد که کاروان‌های غذا و کمک‌های بشردوستانه این سازمان به شهر مضایا در سوریه رسیده است

سازمان پزشکان بدون مرز اعلام کرده که از زمان ارسال کمک به شهر محاصره شده مضایا در سوریه بیش از ۱۶ نفر دیگر در این شهر جان خود را از دست داده اند.

به گفته این سازمان شمار کشته های ناشی از گرسنگی در این شهر از دسامبر سال گذشته میلادی به ۴۶ نفر رسیده است.

مضایا که در غرب سوریه و در نزدیکی مرز لبنان واقع شده، از ابتدای تابستان سال گذشته میلادی (۲۰۱۵) در محاصره ارتش سوریه و نیرو‎های حزب‌الله لبنان، متحد دولت سوریه قرار دارد.

در اوایل ماه جاری میلادی سازمان ملل متحد تایید کرد که کاروان‌های غذا و کمک‌های بشردوستانه این سازمان به شهر مضایا در سوریه رسیده است.

حق نشر عکس Reuters
Image caption مضایا که در غرب سوریه و در نزدیکی مرز لبنان واقع شده، از ابتدای تابستان سال گذشته میلادی (۲۰۱۵) در محاصره قرار دارد

سازمان پزشکان بدون مرز گفته است که بیش از ۳۰۰ مورد ابتلا به سوتغذیه در این شهر گزارش شده که ۳۰ نفر آنها در معرض مرگ هستند.

گزارش سازمان ملل در حالی منتشر شده که تلاش‌هایی برای پایان دادن به جنگ پنج ساله سوریه در ژنو سوییس در جریان است.

نزدیک به چهار و نیم میلیون نفر از شهروندان سوریه در نقاطی زندگی می‌کنند که دسترسی به آن بسیار دشوار است و حدود ۴۰۰ هزار نفر از آنان در مناطق تحت محاصره به سر می‌برند که به ضروری‌ترین نیازهای خود از جمله غذا و آب آشامیدنی دسترسی بسیاری محدودی دارند.