بحرین از آمادگی این کشور برای اعزام نیروی زمینی به سوریه خبر داد

حق نشر عکس AFP

بحرین گفته است که این کشور آماده است به عنوان عضوی از ائتلاف به رهبری آمریکا برای مقابله با گروه موسوم به دولت اسلامی(داعش) نیروی زمینی به سوریه اعزام کند.

بحرین این پیشنهاد را در حالی اعلام کرد که عربستان سعودی از متحدان نزدیک بحرین روز پنج شنبه ۴ فوریه (۱۵ بهمن) از آمادگی کشورش برای اعزام نیروی زمینی به سوریه خبر داد.

شیخ فواز بن محمد آل خلیفه، سفیر بحرین در بریتانیا در بیانیه ای گفت که نیروهای این کشور متعهد می شوند "در هماهنگی با نیروهای عربستان" تحت ائتلافی بین المللی علیه تروریسم عمل کنند.

سفیر بحرین افزود که امارات متحده عربی به عنوان یکی از اعضای شورای همکاری خلیج فارس هم آماده اعزام نیرو است.

این سخنان سفیر بحرین در واقع منعکس کننده اظهارات انور قرقاش، از مقامات وزارت خارجه امارات است.

حق نشر عکس Getty
Image caption آمریکا از ابراز آمادگی عربستان سعودی برای انجام عملیات زمینی در سوریه استقبال کرده است

عربستان سعودی اعلام کرد در صورتی که ائتلاف به رهبری آمریکا آماده شرکت در هر گونه عملیات زمینی باشد، این کشور آمادگی انجام آن را دارد.

آمریکا از ابراز آمادگی عربستان سعودی برای انجام عملیات زمینی در سوریه استقبال کرده است.

سفیر بحرین همچنین گفت که ابتکار عربستان در سوریه به معنای مقابله با داعش و همچنین حکومت بشار اسد است.

شیخ فواز همچنین اعلام کرد که کشورهای شورای همکاری خلیج فارس همچنین تصمیم گرفته اند تا یک مرکز عملیات دریایی جدید و متحد در بحرین ایجاد کنند.

به گفته سفیر بحرین در بریتانیا ایجاد یک نیروی مشترک متشکل از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به روشنی نشان می دهد که تحت رهبری عربستان، این کشورها مصمم هستند تا برای مقابله با تروریسم و یا افراط گرایی در منطقه و همچنین درجهان اقدامی مثبت انجام دهند.