حمایت فیسبوک از اپل در مورد خودداری از شکستن قفل آی‌فون مهاجم کشتار سن برناردینو

فیسبوک و توئیتر حمایت خود را از شرکت اپل در مورد خودداری این شرکت از شکستن قفل گوشی آی فون یکی از مهاجمان کشتار سن برناردینو اعلام کردند.

فیسبوک در بیانیه خود خواستار "نبردی سخت" در قبال تلاش های دولت آمریکا برای "تضعیف امنیت" کاربران محصولات تکنولوژی شده است.

جک دورسی مدیر عامل توئیتر هم توئیت کرده است که این شرکت "از تیم کوک و اپل حمایت می کند."

در کشتار سن برناردینو که در دسامبر سال گذشته اتفاق افتاد سید رضوان فاروق و تشفین مالک ۱۴ نفر را در مجتمع بهزیستی سن برناردینوی کالیفرنیا کشتند و ۲۲ نفر را زخمی کردند.

پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) خواستار دسترسی به اطلاعات تلفن یکی از مهاجمان کشتار سن برناردینو شده است.

در حال حاضر داده‌های کاربران در سیستم عامل آی او اس شرکت اپل به طور خودکار رمزگذاری می شوند و اگر دستگاهی قفل باشد، بدون داشتن رمز ورود دسترسی به آن غیر ممکن می‌شود.

تلفن های آیفون تولید شده پس از سال ۲۰۱۴ طوری طراحی شده اند که اگر ده تلاش ناکام - استفاده از کلمه رمز غلط - برای ورود به آنها صورت گیرد همه اطلاعات آنها پاک خواهد شد.

حال دادگاهی در کالیفرنیا از شرکت اپل خواسته تا این امکان به اف بی آی داده شود تا بتواند به طور نامحدود برای دسترسی به محتویات تلفن فاروق تلاش کند، بی آنکه اطلاعات آن پاک شود.

اما شرکت اپل خواهان تجدیدنظر در رای این دادگاه شده است.

تیم کوک، مدیرعامل اپل در بیانیه‌ای گفته است که این شرکت برای اجرای رای دادگاه، باید نرم‌افزاری را به وجود بیاورد که بتواند قفل تلفن‌های تولیدی این شرکت را بشکند.

آقای کوک هشدار داده است که چنین کاری امنیت مشتریان شرکت اپل را به خطر خواهد انداخت و رویه خطرناکی را باب خواهد کرد.

مطالب مرتبط