آلمان در حال تحقیق در مورد 'اسناد افشا شده' در مورد داعش است

Image caption پرسشنامه جذب نیرو گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش)

پلیس ضد تروریسم آلمان در حال تحقیق در مورد اسناد و مدارکی است که گفته می‌شود هویت تعداد زیادی از نیروهای گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) را فاش می‌کند.

این اسناد و مدارک که توسط رسانه‌های آلمانی و بریتانیایی به دست آمده، پرسشنامه‌های جذب نیروی این گروه هستند و گفته شده که اطلاعات هزاران نفر از حامیان داعش در ۵۰ کشور را در بر می‌گیرد.

این اطلاعات، شامل نام، آدرس و شماره تلفن این افراد است.

مقام‌های آلمان می‌گویند که آنها در حال بررسی این مسئله هستند که این اسناد و مدارک واقعی هستند یا نه.

وزیر کشور آلمان گفته است که به احتمال قوی، این مدارک واقعی هستند.

حق نشر عکس AP
Image caption داعش بخش‌هایی از سوریه و عراق را در دست دارد

مقام‌های آلمان گفته‌اند که این مدارک "فرصت خوبی را در اختیار می‌گذارد تا آلمانی‌هایی را که در فعالیت‌های تروریستی مرتبط با گروه داعش مشارکت دارند، شناسایی کنند."

بیانیه صادر شده مقام‌های آلمانی خاطرنشان می‌کند: "این مسئله به ما این امکان را می‌دهد تا ساختار این سازمان تروریستی را مطالعه کنیم و شاید این مسئله مانع از پیوستن جوانان تحریک شده‌ای شود که فکر می‌کنند (با پیوستن به داعش) کار خوبی می‌کنند، اما اکنون متوجه می‌شوند که آنها قربانی یک سازمان جنایتکار هستند."

در این حال ترزا می، وزیر کشور بریتانیا گفته است که در مورد مسایل "مشخص" مربوط به امنیت ملی اظهارنظری نمی‌کند.

شبکه خبری اسکای گفته است که اسنادی را شامل نام، آدرس، تلفن و تماس‌های خانوادگی ۲۲ هزار نفر از این افراد را در اختیار دارد. این شبکه خبری گفته است این مدارک را از یک عضو سابق داعش به نام ابو حامد گرفته است که از رهبران این گروه ناامید شده.

ابوحامد گفته است که او حافظه فلش حاوی این اطلاعات را از رئیس امنیت داخلی داعش به سرقت برده و آن را در ترکیه تحویل داده است.

مطالب مرتبط