جستجو برای دستگیری عامل 'اعدام هشت عضو یک خانواده' در اوهایو

حق نشر عکس AP

در ایالت اوهایو آمریکا، جستجوی گسترده‌ای برای دستگیری عامل کشتار روز گذشته (جمعه) آغاز شده است.

دیروز هشت عضو یک خانواده در اقدامی که هنوز نه عامل آن و نه انگیزه پشت شکل‌گیری آن مشخص است، با شلیک به سر کشته شدند.

این کشتار که به گفته مقامات محلی بیشتر شبیه 'اعدام' شکل گرفته در چهار خانه مختلف و مجاور هم در ناحیه پایکتون روی داده و پلیس معتقد است که قاتل یا قاتلان همچنان مسلح و متواری است.

در طول ۲۴ ساعت گذشته، پلیس اوهایو از افراد مختلفی بازجویی کرده است اما هنوز کسی در ارتباط با این کشتار بازداشت نشده است.

پلیس می‌گوید در حال حاضر دست کم به دنبال یک مظنون مسلح است که به اعتقاد پلیس "فردی بسیار خطرناک" است و شهروندان منطقه باید از این لحاظ محتاط باشند.

همزمان از ایالت جرجیا گزارش شده مردی پس از کشتن پنج نفر خودش را هم با شلیک گلوله کشته است.

این واقعه دوم که دیشب (جمعه ۲۲ آوریل) روی داده، به گفته پلیس در دو محل مختلف واقع شده و احتمالا به مسایل خانوادگی مرتبط بوده است.

عامل این کشتار مردی ۵۰ ساله به نام وین آنتونی هاوئز معرفی شده است.

به گفته مقام‌های محلی، قربانیان این کشتار احتمالا از اقوام همسر آنتونی هاوئز بوده‌اند که یک هفته پیش شوهرش را ترک کرده است.

'بی‌نهایت خطرناک'

حق نشر عکس AP

در ارتباط با کشتار 'اعدام مانند' در ناحیه پایکتون اوهایو، یکی از بازرگانان محلی، برای ارایه هرگونه اطلاعاتی که به شناسایی و دستگیری عامل این کشتار منتهی شود ۲۵ هزار دلار تعیین کرده است.

یک روحانی در محل حادثه گفته است که ممکن است که ریشه این حادثه در اختلافات خانوادگی باشد.

پلیس تاکنون ۳۰ نفر از اقوام و آشنایان قربانیان را مصاحبه کرده و برای آنها محافظ گمارده است. همزمان پلیس به شهروندان منطقه هشدار داده که عامل یا عاملان این کشتار "بی‌نهایت خطرناک" هستند و اهالی باید از این بابت کاملا هوشیار باشند.

هفت نفر از قربانیان این کشتار بزرگسال بوده‌اند اما قربانی هشتم یک نوجوان ۱۶ ساله بوده است.

به گزارش پلیس، چند نفر از قربانیان هم احتمالا به هنگام شلیک به سرشان، در خواب بوده‌اند.

چارلز ریدر، کلانتر پایکتون همچنین قربانیان را اعضای خانواده رودن معرفی کرده اما گفته هویت تک تک آنها فعلا اعلام نخواهد شد.

جان کسیک، فرماندار اوهایو که همزمان مشغول کارزار انتخاباتی خود در رقابت‌های درون حزبی جمهوری‌خواهان هم هست، وعده داده که عامل این کشتار را دستگیر و به 'دستان قانون' بسپارد.

مطالب مرتبط