مصر برای کمک به عملیات تجسس هواپیمای این کشور زیر دریایی به مدیترانه فرستاد

حق نشر عکس Reuters

مقامات مصری برای کمک به عملیات جستجو هواپیمای مسافربری این کشور که با ۶۶ مسافر روز پنج شنبه ۱۹ مه (۳۰ اردیبهشت) سقوط کرد، یک زیر دریایی به آبهای مدیترانه فرستاده اند.

گروههای تجسس همچنان در تلاشند تا مکان بدنه اصلی این هواپیما و دو جعبه سیاه آن را پیدا کنند.

در حالی که وزیر هوانوردی مصر گفته است که احتمال عملیات تروریستی از بروز نقص فنی در سقوط این هواپیما بیشتر است، اما عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهور گفته که تمام احتمال‌ها را درباره سانحه هواپیمای مسافربری خطوط هوایی این کشور باید مورد نظر داشت.

آقای سیسی همچنین گفت که تحقیق درباره علت سقوط این هواپیما احتمالا مدت زیادی طول خواهد کشید.

رئیس جمهور مصر از رسانه ها خواست تا درباره این سانحه هوایی گمانه زنی نکنند.

پرواز ام. اس. ۸۰۴ که با ۶۶ سرنشین روز پنج شنبه ۱۹ مه (۳۰ اردیبهشت) از پاریس عازم قاهره بود در نزدیکی آسمان مصر از صفحه رادار محو شد.

بازرسان مصری گفته اند که هنوز زود است براساس اطلاعات بدست آمده درباره علت سقوط این هواپیما نتیجه گیری کرد.

گروههای تجسس همچنان به دنبال دو جعبه سیاه این هواپیما هستند.

حق نشر عکس EGYPTIAN ARMED FORCES

روز گذشته ارتش مصر تصاویری از قطعات و اشیای پیدا شده از این هواپیما را منتشر کرد.

پیشتر گزارش ها حاکی از آن بود که سازمان ایمنی هوانوردی فرانسه تایید کرده‌ که هواپیمای مسافربری خطوط هوایی مصر قبل از سقوط در مورد وجود دود در کابین پیام‎‌هایی فرستاده است.

به گزارش این سازمان این پیام ها به طور کلی نشان دهنده شروع یک آتشسوزی در داخل هواپیما است.

در اکتبر سال گذشته میلادی (۲۰۱۵)، یک هواپیمای مسافربری روسی با ۲۲۴ سرنشین اندکی پس از برخاستن از فرودگاه قاهره در بازگشت به روسیه، سقوط کرد. بعدا مقامات روسیه و مصر تایید کردند که علت سقوط این هواپیما، انفجار بمبی بوده که اسلامگرایان افراطی در هواپیما جاسازی کرده بودند.

همچنین، در ماه مارس سال جاری، یک فروند هواپیمای مسافربری مصری با ۵۴ مسافر و شش خدمه در مسیر پرواز داخلی از اسکندریه به قاهره ربوده و به قبرس برده شد. بعدا فرد رباینده، که انگیزه شخصی داشت، خود را تسلیم مأموران کرد و به مصر بازگردانده شد.