گردبادی مهیب در چین باعث مرگ بیش از ۸۰ نفر و آوارگی صدها هزار نفر شده است

حق نشر عکس Reuters

بر اساس تازه‎ترین گزارش‎ها از چین، دست‎کم ۸۰ نفر در اثر گردباد و توفانی شدید در نواحی مرکزی و جنوبی کشته و صدها هزار نفر نیز آواره شده‌اند.

شین‎هوا، خبرگزاری دولتی این کشور گفته است که خانه‎های مسکونی در شهر یانچنگ در استان جیانگسو از شدت توفان "کاملا با خاک" یکسان شده‎اند.

این خبرگزاری همچنین از مسدود شدن جاده‎ها به علت خرابی و مجروح شدن عده زیادی از مردم خبر داده است.

تصاویری از دوربین‎های مدار بسته، مردم را در حال انتقال مجروحان به بیمارستان نشان داده است. این تصاویر همچنین خودروها و کامیون‎های واژگون شده، چراغ‎های راهنمایی و رانندگی و دکل‎های فولادی برق از جا کنده شده‎ را نشان می‌دهند.

خدمات آتش‎نشانی و امداد استان جیانگسو از تعداد قطعی مجروحان گزارشی نداده‎اند اما در وبسایت خود نوشته‎اند که توفان با تگرگ همراه بوده است.

در پی هفته‎ها ریزش باران موسمی و وزش توفان شدید، نواحی جنوبی و شرقی چین شاهد جاری شدن سیل در مناطقی وسیع بوده که طی آن خسارات زیادی به بار آمده و بسیاری از مردم مجروح شده‎اند.

بارش باران‎های موسمی هر ساله در ماه مه، ژوئن و ژوئیه در مناطق جنوبی امری متداول است اما امسال شدت بارش از همیشه بیشتر بوده و بر اساس گزارش رسانه دولتی میزان آب در رودخانه‎های اصلی کشور به بالاترین حد خود از زمان سیل نابودگر ۱۹۹۸ رسیده است.

حق نشر عکس Reuters
حق نشر عکس Xinhua