پلیس به سلول لوکس قاچاقچی موادمخدر در زندان پاراگوئه یورش برد

حق نشر عکس AFP

پلیس پاراگوئه به سلول لوکس و پر از امکانات یکی از سرشناس‌ترین رهبران قاچاق موادمخدر که در نزدیک پایتخت پاراگوئه زندانی بود یورش برده است.

سلول این قاچاقچی پول‌دار برزیلی سه اتاق داشت با امکاناتی چون کتابخانه، میز کنفرانس، تلویزیون بزرگ و آشپزخانه مدرن.

مدت حبس جارویس خِمه‌نِز پاوائو، سرکرده یکی از بزرگترین کارتل‌های موادمخدر در آمریکای جنوبی، یک سال دیگر به اتمام می‌رسد و پیش‌بینی شده که او پس از اتمام دوران محکومیتش در پاراگوئه به مقام‌های برزیل تحویل داده شود.

به گزارش رسانه‌های پاراگوئه، 'سلول اشرافی' پاوائو بعد از یورش پلیس تخریب شده است.

علت اصلی یورش پلیس به سلول این قاچاقچی شناخته شده اطلاع از نقشه او برای فرار از زندان با ایجاد یک حفره بزرگ در دیوار زندان گزارش شده است.

آقای پاوائو به جرم پولشویی در پاراگوئه زندانی بود و آن طور که گزارش شده اکنون از 'سلول مرفه' خود در زندان تاکومبو در نزدیکی آسونسیون، پایتخت، به یک زندان دیگر منتقل شده است.

همزمان تحقیقات در مورد نقش مقام‌هایی که به این زندانی امکان این 'زندگی مرفه' در زندان را داده بودند، آغاز شده است.

حق نشر عکس AFP
حق نشر عکس AFP Getty
حق نشر عکس AFP Getty
حق نشر عکس AFP Getty

زندانیان زندان تاکومبو به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند هر زندانی که قصد اجاره این سلول لوکس را داشته باید ابتدا به پادائو مبلغی حدود ۵ هزار دلار می‌پرداخته و پس از آن هم هر هفته ۶۰۰ دلار دیگر به عنوان اجاره پرداخت می‌کرده است.

یکی از زندانیان هم گفته آقای پاوائو "محبوب‌ترین فرد در این زندان بوده است."

سلول لوکس کشف شده همچنین حمام، دستگاه تهویه و یک مجموعه‌ مفصل فیلم داشته است.

در میان دی.وی.دی‌های موجود در این سلول فیلم‌هایی از یک سریال تلویزیونی مربوط به زندگی قاچاقچی سرشناس کلمبیایی، پابلو اسکوبار، وجود داشته است.

پابلو اسکوبار که از او به عنوان ثروتمندترین قاچاقچی تاریخ یاد می‌شود و دارایی‌اش حدود ۳۰ میلیارد دلار برآورد شده بود در سال ۱۹۹۳ کشته شد.

او در توافقی با مقام‌های کلمبیا اجازه یافته بود سلول زندانش را به سلیقه خود تجهیز و طراحی کند.

حق نشر عکس AFP Getty
Image caption در میان ویدئوهای درون سلول یک مجموعه تلویزیونی مربوط به زندگی پابلو اسکوبار، قاچاقچی بزرگ کلمبیایی، وجود داشته است