والدین ایتالیایی که رژیم غذایی گیاهی به فرزندان خود تحمیل کنند 'زندانی می‌شوند'

حق نشر عکس bbc

در صورت تصویب یک طرح جنجالی در پارلمان ایتالیا، والدینی که فرزندان خود را به رژیم غذایی گیاهی محدود کنند، ممکن است جریمه یا حبس شوند.

این طرح می‌گوید چنین والدینی رژیم غذایی را به فرزندان خود تحمیل می‌کنند که فاقد عناصر ضروری برای سلامت و رشد کودکان است.

این طرح را الویرا ساوینو، نماینده راست میانه حزب "فورزا ایتالیا" (به پیش ایتالیا) ارائه کرده است.

این طرح به دنبال بستری شدن چندین کودک ایتالیایی به دلیل سوء تغذیه، ارائه شده است.

در صورتی که این طرح به تایید برسد، متخلفان به حبس تا یک سال محکوم خواهند شد. در صورتی که کودک دچار بیماری جدی شود یا آسیبی دایمی ببیند، قیم او به چهار سال زندان و در صورت مرگ کودک به شش سال زندان محکوم خواهد شد.

در چهار مورد در ۱۸ ماه گذشته، کودکان مبتلا به سوء تغذیه که والدینشان به آنها تنها غذای گیاهی داده بودند، در بیمارستان بستری شدند.

این در حالی است که اتحادیه رژیم‌های غذایی آمریکا می‌گوید رژیم‌های غذایی گیاهی برای کودکان مناسب است اما توصیه می‌کند که والدین باید اطمینان خاطر حاصل کنند که فرزندانشان مواد مغذی مورد نیاز به خصوص ویتامین ب۱۲ را دریافت می‌کنند.

پزشکان می‌گویند احتمالا در مواردی که در ایتالیا کودکان به خاطر سوء تغذیه بستری شده‌اند، دلیلش ناآگاهی والدین یا قیم کودکان از این مساله بوده که چگونه باید رژیم غذایی گیاهی کودکان را با مکمل‌ها بهبود بخشید.

مطالب مرتبط