معترضان در اوکراین تلویزیون متهم به طرفداری از روسیه را محاصره کردند

حق نشر عکس UNIAN

معترضان در اوکراین استودیو های تلویزیون اینتر را محاصره کرده اند. این شبکه خبری روز یکشنبه هم توسط افرادی که می خواستند آن را به اتهام طرفداری از روسیه آتش بزنند، مورد حمله قرار گرفته بود.

در پی آن حمله، تلویزیون اینتر گفت برخی از کارکنانش به دلیل استنشاق دود راهی بیمارستان شده اند و پای یکی از کارکنان در حین فرار از آتش‌سوزی شکسته است.

معترضان، بر روی حصار فلزی موجود در خارج از دفتر این تلویزیون نوشته اند که "اینتر را بسوزانید" و "روسیه همین‌جاست".

معترضان همچنین در نزدیکی این حصار تعداد زیادی لاستیک اتومبیل را روی هم انباشته اند و این در حالی است که نیروهای پلیس صحنه را تماشا می کند.

مقامات اوکراین، روسیه را متهم به مسلح کردن جدایی طلبان هوادار مسکو می کنند که برخی از مناطق شرقی اوکراین را در کنترل خود دارند.

آنها همچنین، روسیه را به انجام تبلیغات رسانه ای علیه اوکراین متهم می کنند.

سازمان امنیت و همکاری اروپا و فدراسیون های بین المللی و اروپایی روزنامه نگاران، حمله و اقدام به آتش زدن تلویزیون اینتر را محکوم کرده اند.

رسانه های اوکراینی گزارش داده اند که امروز سه شنبه، حدود ۵۰ نفر از معترضان در مقابل تلویزیون اینتر جمع شده اند.

معترضان گفته اند تا زمان قطع فعالیت این تلویزیون به اعتراض خود ادامه می دهند.

۳۱ اوت آرسن آواکوف، وزیر امور داخله اوکراین از سازمان اطلاعات اوکراین خواست ایگور شوالوف، یکی از تهیه کنندگان اصلی تلویزیون اینتر را، که تابعیت روسی دارد، اخراج کند.

آقای آواکوف در صفحه فیسبوک خود این تلویزیون را به طرفداری از روسیه و ضد دولتی بودن متهم کرده است.

با وجود طرفداری آشکار از دولت اوکراین در پوشش خبری درگیری های شرق این کشور، تلویزیون اینتر از مدت ها پیش به حمایت از اهداف روسیه متهم شده است.

این تلویزیون یکی شبکه های پربیننده اما جنجال برانگیز اوکراین محسوب می شود که به افراد منتسب به ویکتور یانوکاویچ رئیس جمهور برکنار شده اوکراین نزدیک است.

مطالب مرتبط