سفر انتخاباتی هیلاری کلینتون به کالیفرنیا به دلیل عفونت ریه لغو شد

حق نشر عکس Reuters

سفر انتخاباتی هیلاری کلینتون، نامزد حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به کالیفرنیا به دلیل ابتلا به عفونت ریه لغو شد.

او پس از ناخوشی در مراسم سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر در نیویورک به خاطر عفونت ریه تحت معالجه قرار گرفت.

دکتر لیزا بارداک گفت عفونت خانم کلینتون روز جمعه تشخیص داده شد و با آنتی بیوتیک تحت درمان قرار گرفت و در مراسم روز یکشنبه دچار گرمازدگی و کم آبی بدن شد.

اما به گفته این پزشک خانم کلینتون اکنون "کم‌آبی بدنش رفع شده و حالش رو به بهبود" است.

خانم کلینتون قرار بود امروز، دوشنبه ۱۲ سپتامبر، در ادامه کارزار انتخاباتی و با برنامه‎ای که شامل سخنرانی در مورد اقتصاد و جمع‎آوری پول به منظور پرداخت هزینه‌های انتخاباتی بود، برای سفری دو روزه به کالیفرنیا برود.

اما روز یکشنبه خانم کلینتون در تصاویر ویدئویی درحالی دیده شد که دستیارانش به او کمک می کنند وارد اتومبیل شود.

دکتر بارداک گفت: "خانم کلینتون را به خانه دخترش که در همان نزدیکی بود بردند. او دچار گرمازدگی شده بود."

ساعاتی بعد از انتقال به خانه دخترش، خانم کلینتون از خانه بیرون آمد و خطاب به خبرنگاران منتظر گفت: "حالم عالی است. امروز در نیویورک چه روز قشنگی است."

او سپس از آنجا به منزل خود رفت.

هادی نیلی، بی‌بی‌سی، واشنگتن:

گمانه‌زنی‌ها درباره سلامتی هیلاری کلینتون بی‌سابقه نیست. نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا هم همیشه زیر ذره‌بین هستند. برای هر آدم معمولی، عجیب نیست گرمازده شود یا حتی از حال برود، ولی چنین چیزی اگر برای رییس‌جمهور آمریکا و فرمانده کل قوای یک ابرقدرت جهانی اتفاق بیفتد، موضوع دیگری است و می‌تواند مایه نگرانی جدی میلیون‌ها آمریکایی شود که تا کمتر از دو‌ ماه دیگر باید رییس جمهور جدید آمریکا را انتخاب کنند.

این آخر هفته خوبی برای ستاد انتحاباتی دموکرات‌ها نبود. ابتدا خانم کلینتون برای این که گفت نصف طرف‌داران دونالد ترامپ، "رقت‌انگیزند" ناچار شد عذرخواهی کند، و حالا در مراسم یازده سپتامبر که در کانون خبرهاست، "گرمازده" شده و فیلمش هم ضبط شده است.

در این هشت هفته باقی‌مانده تا انتخابات، رای‌دهندگان آمریکایی فیلم‌ از حال رفتن خانم کلینتون را بارها و بارها در تلویزیون و شبکه‌های اجتماعی خواهند دید.

دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری و رقیب خانم کلینتون که دو سال از او بزرگتر است، پیشتر درباره به سلامت خانم کلینتون ابراز نگرانی کرده بود، هر چند که شواهدی در این مورد ارائه نکرد.

ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون دونالد ترامپ را متهم کرد که در تلاش است وضعیت سلامت خانم کلینتون را نامناسب نشان دهند.

موضوعات مرتبط