آلمان سه مرد سوری را به ظن ارتباط با داعش بازداشت کرده است

حق نشر عکس Reuters

دادستانی آلمان می‌گوید که سه مرد سوری را در آلمان به ظن این که توسط گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) برای انجام حملات به این کشور فرستاده شده‌اند، بازداشت کرده است.

این مردان که ۱۷، ۱۸ و ۲۶ ساله هستند، امروز سه شنبه ۱۳ سپتامبر پس از چند یورش توسط پلیس در ساعات پیش از طلوع آفتاب در ایالات اشلسویگ-هولشتاین و نیدرزاکسن بازداشت شدند.

توماس دمایزیر، وزیر کشور آلمان به خبرنگاران گفت که این افراد احتمالا با عاملان حملات پاریس در نوامبر سال گذشته در ارتباط بوده اند.

دفتر دادستانی فدرال آلمان گفته است که هنوز شواهد قطعی مبنی بر اینکه بازداشت شدگان مستقیما از داعش مأموریت داشتند یا سفارشی از این گروه دریافت کرده بودند به دست نیاورده، اما "مواد زیادی" از آنها کشف شده است.

بازپرسان گمان می کنند که این افراد برای انجام مأموریت هایی داوطلب شده بودند و مظنون ۱۷ ساله در رقه، مقر اصلی داعش، آموزش کار با اسلحه و مواد منفجره دیده است.

گفته می شود آن ها از طریق ترکیه و یونان با گذرنامه های جعلی به آلمان آمده اند.

حدود ۲۰۰ افسر پلیس و نیروهای امنیتی آلمان صبح امروز به شش محل از جمله سه پناهگاه پناهندگان یورش بردند و این سه نفر در جریان این یورش دستگیر شدند.

چند حمله جداگانه در ماه ژوئیه در نقاط مختلف آلمان که با اسلحه، بمب، تبر و قمه انجام شد به کشته شدن ۱۰ نفر و مجروح شدن ده‌ها تن دیگر انجامید.

پناهجویان در دو حمله از این مجموعه حملات دست داشته اند.

جنی هیل، خبرنگار بی‌بی‌سی در برلین می گوید که بازداشت های روز سه شنبه به احتمال زیاد مورد استقبال وزرایی خواهد بود که تلاش می کنند به مردم آلمان اطمینان بدهند که می توانند کشور را امن نگه دارند.

موضوعات مرتبط

مطالب مرتبط