مظنون تیراندازی در مرکز خرید واشنگتن به تیراندازی اعتراف کرد

حق نشر عکس
Image caption پلیس عکس ارجان چتین را منتشر کرده است

دادستانی ایالت واشنگتن می گوید که مظنون ۲۰ ساله‌ای که در بازداشت است به تیراندازی مرگبار در یک مرکز خرید و قتل پنج نفر اعتراف کرده است.

ارجان چتین روز شنبه و تقریبا ۲۴ ساعت پس از حمله برلینگتون، در محل زندگی خود در شهر اوک هاربور بازداشت شد. شهر برلینگتون در فاصله ۴۰ دقیقه رانندگی از شهر اوک هاربور واقع است.

مقامات می گویند که او در ترکیه متولد شده و حق اقامت دائم قانونی در آمریکا را دارد.

بازپرسان می گویند که هر انگیزه احتمالی در این حمله از جمله تروریسم را بررسی خواهند کرد.

ناپدری چتین می گوید که او دارای سابقه بیماری روانی است.

به گزارش آسوشیتدپرس، یادداشت هایی که چتین در اینترنت منتشر کرده حاوی اشاراتی به یک قاتل زنجیره ای، آدولف هیتلر و همچنین تصاویری از ابوبکر البغدادی، رهبر گروه موسوم به دولت اسلامی و رهبر ایران آیت الله خمینی است.

حق نشر عکس AP

در جریان تیراندازی روز جمعه در مرکز خرید برلینگتون چهار زن کشته شدند و مردی هم که به شدت زخمی شده بود ساعتی بعد در بیمارستان جان داد.

بر اساس اسناد دادگاه، پلیس گفته است همه پنج قربانی طی یک دقیقه مورد اصابت قرار گرفته اند و فرد مسلح قبل از فرار تفنگ خود را در سالن آرایش مرکز خرید رها کرده است.

پلیس در جریان کنفرانس خبری اعلام کرد که چتین پس از مشاهده ماشین مربوط به او در فیلم دوربین های امنیتی در مرکز خرید به عنوان فرد مظنون مورد توجه پلیس قرار گرفت.

شهر برلینگتون در شمال سیاتل (مرکز ایالت واشنگتن) و نزدیکی مرز آمریکا با مناطق جنوبی استان بریتیش کلمبیای کانادا واقع است.

مطالب مرتبط