'චැනල් 4 චෝදනා ගැන පරීක්ෂණයක් ඕනෑ'

අවසාන යාවත්කාලීන කිරීම :  2012 මැයි 29 අඟහරුවාදා - 15:06 GMT

ශ්‍රව්‍ය දෘශ්‍ය වාදනය

බ්‍රිතාන්‍ය චැනල්4 රුපවාහිනිය මගින් විකාශනය කරන ලද යුද අපරාධ චෝදනා ඇතුලත් වීඩියෝ පට පිළිබඳව අදහස් දක්වූ සරත් ෆොන්සේකා, තමන් ඒවා දැක නැතත්, එහි අඩංගු චෝදනා ගැන පරීක්ෂණ පැවැත්වීමද ආණ්ඩුවේ වගකීමක් බව කියා සිටියේය.

සවන් දෙන්න​mp3

මෙය වාදනය කිරීම සඳහා අලුත්ම Flash Player බාගතකලයුතු අතර Java Script අනිවාර්යයෙන්ම ක්‍රියාත්මක කළයුතුය

Windows player යොදාගෙන වාදනය කරන්න

බ්‍රිතාන්‍ය චැනල්4 රුපවාහිනිය මගින් විකාශනය කරන ලද යුද අපරාධ චෝදනා ඇතුලත් වීඩියෝ පට පිළිබඳව අදහස් දක්වූ සරත් ෆොන්සේකා, තමන් ඒවා දැක නැතත්, එහි අඩංගු චෝදනා ගැන පරීක්ෂණ පැවැත්වීමද ආණ්ඩුවේ වගකීමක් බව කියා සිටියේය.

විශේෂයෙන්ම අත් අඩංගුවට පත් එල්ටීටීඊ සැකකරුවන් පිරිසකගේ අතපය බැඳ දමා වෙඩිතැබීමේ චෝදනාව පිළිබඳව අදහස් දැක්වූ ඔහු එම සිදුවීම හමුදා සොල්දාදුවන් පිරිසකට එල්ටීටීඊය වෙඩි තැබීමේ සිදුවීමක් විය හැකි බවද ඔහු සඳහන් කළේය.

BBC © 2014 බීබීසී නොවන වෙබ් අඩවිවල අන්තර්ගතය පිළිබඳව බීබීසීය වගකීමෙන් නොබැඳේ

මෙම වෙබ් අඩවිය හොඳින්ම කියවිය හැක්කේ style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කොට තිබෙන අලුත්ම වෙබ් බ්‍රවුසරයක් හරහාය. ඔබේ වත්මන් වෙබ් බ්‍රවුසරය මඟින් ඔබට මේ වෙබ් අඩවිය කියවිය හැකිමුත් එහි අඩංගු සියලු අංග පැහැදිලිව නැරඹීමට ඔබට අවස්ථාව නොලැබෙනු ඇත. ඔබේ වෙබ් බ්‍රවුසරයේ මෘදුකාංග යාවත්කාලින කිරීම හෝ ඔබට හැකිනම්  style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කිරීම පිළිබඳව සලකා බලන්න.