ඔලිම්පික් සංදර්ශනයට එක්වූ ශ්‍රී ලාංකිකයා

අවසාන යාවත්කාලීන කිරීම :  2012 ජූලි 27 සිකුරාදා - 14:49 GMT

ශ්‍රව්‍ය දෘශ්‍ය වාදනය

ලන්ඩන් 2012 ඔලිම්පික් ක්‍රීඩා උළෙලේ සමාරම්භක සංදර්ශනයට එක්වීමට ලැබීම ජීවිතයේ ලද මහඟු අවස්ථාවක් බව ශ්‍රී ලාංකික කුලවීරසිංහම් දයාපරන් පවසයි.

සවන් දෙන්න​mp3

මෙය වාදනය කිරීම සඳහා අලුත්ම Flash Player බාගතකලයුතු අතර Java Script අනිවාර්යයෙන්ම ක්‍රියාත්මක කළයුතුය

Windows player යොදාගෙන වාදනය කරන්න

ලන්ඩන් 2012 ඔලිම්පික් ක්‍රීඩා උළෙලේ සමාරම්භක සංදර්ශනයට එක්වීමට ලැබීම ජීවිතයේ ලද මහඟු අවස්ථාවක් බව ශ්‍රී ලාංකික කුලවීරසිංහම් දයාපරන් පවසයි.

ඔලිම්පික් උළෙල ආරම්භ කරමින් ජුලි 27 වැනි දින රාත්‍රියේ පැවැත්වෙන මහා සංදර්ශනයේ රඟ දැක්වීම් වලට අට දහසක පිරිසක් සහභාගි වන අතර, සංදර්ශනයේ දෙවැනි අදියරේ කාර්මික විප්ලවය පිලිබඳ අංශයටයි, දයාපරන් සහභාගි වෙන්නේ.

ශ්‍රී ලංකාවේ වාසය කළ සමයේ ධර්මසේන පතිරාජයන්ගේ 'නාඳුනන පුත්තු' ටෙලි නාට්‍යයේ රඟපෑමේදී ලැබූ අත්දැකීමද තමන්ට මෙහිදී උපකාර වන්නට ඇති බව බීබීසී සංදේශයට කියා සිටි කුලවීරසිංහම් දයාපරන්, පුහුණුවීම් අතරදී තමන්ට වෙනත් ශ්‍රී ලාංකිකයන් හමු නොවූ නමුත් සංදර්ශනයට වෙනත් ශ්‍රී ලාංකිකයන් සම්බන්ධව සිටින්නේද, නැද්ද යන්න පිළිබඳව තමන්ට ස්ථිරව කිව නොහැකි බවද සඳහන් කළේය.

BBC © 2014 බීබීසී නොවන වෙබ් අඩවිවල අන්තර්ගතය පිළිබඳව බීබීසීය වගකීමෙන් නොබැඳේ

මෙම වෙබ් අඩවිය හොඳින්ම කියවිය හැක්කේ style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කොට තිබෙන අලුත්ම වෙබ් බ්‍රවුසරයක් හරහාය. ඔබේ වත්මන් වෙබ් බ්‍රවුසරය මඟින් ඔබට මේ වෙබ් අඩවිය කියවිය හැකිමුත් එහි අඩංගු සියලු අංග පැහැදිලිව නැරඹීමට ඔබට අවස්ථාව නොලැබෙනු ඇත. ඔබේ වෙබ් බ්‍රවුසරයේ මෘදුකාංග යාවත්කාලින කිරීම හෝ ඔබට හැකිනම්  style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කිරීම පිළිබඳව සලකා බලන්න.