ඔබේ දුරකථනයේ හෝ පරිගණකයේ මෙය වාදනය කිරීමට අදාළ මෘදුකාංග නැත

ඇන්සල් ලංකා සමාගමට 'බදු සහන තහංචියක්'

තුන්සියයකට ආසන්න කම්කරු පිරිසක් සේවයෙන් පහ කළ නිදහස් වෙළෙඳ කලාපයේ සමාගමක ව්‍යාපාර ව්‍යාප්තිය සඳහා බදු සහන ප්‍රතික්ෂේප කිරීම රජයට අනුබද්ධ වෘත්තීය සමිතියක ප්‍රශංසාවට හේතු වී තිබේ.

රටවල් එකසිය හතළිහක පන් කෝටියක් කම්කරුවන් නියෝජනය කරන ඉන්ඩස්ට්‍රිඕල් (IndustriALL) ගෝලීය වෘත්තීය සමිති මහා සම්මේලනයේ ප්‍රධාන ලේකම් ජර්කි රයිනා (Jyrki Raina) සමග පසුගිය දා ජනාධිපතිවරයා මුණ ගැසුණු අවස්ථාවේ ඇන්සල් ලංකා සමාගම ට එරෙහිව සම්බාධක ඉල්ලා සිටි බව ශ්‍රී ලංකා නිදහස් සේවක සංගමයේ ප්‍රධාන ලේකම් ලෙස්ලි දේවේන්ද්‍ර බීබීසී සංදේශයට කියා සිටියේය.

Image copyright industriallunion.org
Image caption ගෝලීය වෘත්තීය සමිති මහා සම්මේලනයේ ප්‍රධාන ලේකම් වරයා ඇන්සල් ලංකා අරගලයේ නායකයන් සමග

ඉකුත් සිව් මාසය තිස්සේ දිග්ගැස්සුණු කම්කරු ආරාවුල විසඳා ගැනීමට අපොහොසත් වීම නිසා කර්මාන්ත සහ වෛද්‍ය කටයුතු සඳහා අත් වැසුම් නිපදවන බියගම ඇන්සල් ලංකා සමාගම පුළුල් කිරීමට බදු විරාමයක් ලබා දීම ප්‍රතික්ෂේප කරන ලද බවයි ආයෝජන මණ්ඩලයේ ජ්‍යෙෂ්ඨ නිලධාරියකු උපුටා දක්වමින් සන්ඩේ ටයිම්ස් පුවත් පත වාර්තා කොට තිබුනේ.

ඇන්සල් ලංකා ඕස්ට්‍රේලියානු බහුජාතික සමාගම විසින් 294 දෙනකු ගේ වැඩ තහනම් කරනු ලැබුවේ නිදහස් වෙලඳ කලාප හා පොදු සේවා සේවක සංගමයේ කම්හල් නායකත්වය ඇතුළු එකොළොස් දෙනකු අස් කිරීමට විරෝධය පා වැඩ වර්ජනය කිරීමට එරෙහිවයි.

රැකියාවෙන් පහ කරනු ලැබූ සේවකයන් සම්බන්ධයෙන් සාකච්ඡා මාර්ගයෙන් විසඳුමකට එළඹීමට ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණය මේ වන විට උපදෙස් දී තිබේ.