ඔබේ දුරකථනයේ හෝ පරිගණකයේ මෙය වාදනය කිරීමට අදාළ මෘදුකාංග නැත

ප්‍රශ්න විසඳන්න හොඳම ක්‍රමය කථා කිරීම - සංගා

ක්‍රීඩකයන් සහ ක්‍රීඩා බලධාරීන් අතර මතුවන ගැටළුවලදී සාකච්ඡා මාර්ගයෙන් ගැටළු විසඳා ගැනීම හොඳම ක්‍රියාදාමය බව ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායමේ හිටපු නායක කුමාර් සංගක්කාර පවසයි.

සංගක්කාර ඒ බව කියා සිටියේ, ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ආයතනයේ ලේකම් නිශාන්ත රණතුංග මෑතදී තමන් සම්බන්ධයෙන් ක්‍රියා කළ ආකාරය 'ගර්හා කටයුතු' බව පවසමින් ඔහු කළ චෝදනාව පිළිබඳව ක්‍රිකට් පරිපාලනය සමඟ පැවති සාකච්ඡාවෙන් අනතුරුව බීබීසී සංදේශය සමඟ අදහස් දක්වමින්.

Image caption බොහෝ ජ්‍යෙෂ්ඨ ක්‍රීඩකයන් මුහුණ දී සිටින ගැටළු සම්බන්ධයෙන්ද සාකච්ඡාවේ අවධානය

එළැඹෙන චැම්පියන්ස් ලීග් තරඟාවලියේදී ශ්‍රී ලංකාවේ ක්‍රීඩා සමාජයක් නියෝජනය කරන්නේද, නොඑසේනම් ඉන්දීය ක්‍රීඩා සමාජයකට තරඟ වදින්නේද යන්න සම්බන්ධයෙන් ඊමේල් පණිවුඩ මාර්ගයෙන් අදහස් හුවමාරු කරගත් ක්‍රීඩකයා සහ ලේකම්වරයා එකිනෙකාට දැඩිව චෝදනා කර ගෙන තිබුණි.

එහෙත් නිශාන්ත රණතුංගගේද සහභාගිත්වයෙන් ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ආයතනයේ සභාපති ජයන්ත ධර්මදාස විසින් කැඳවා තිබුණු රැස්වීමේදී මතුවී තිබුණු සියලු කරුණු සාකච්ඡා මාර්ගයෙන් විසඳා ගත් බව කුමාර් සංගක්කාර සංදේශයට කියා සිටියේය.

'සමාව ඉල්ලීමක්?'

වසර ගණනාවක් මුළුල්ලේ පාලක මණ්ඩලය විසින් තමන්ට කෙනෙහිලිකම් කරන බවට සංගක්කාර සිය ඊමේල් පණිවුඩවල සඳහන් කොට තිබුණු අතර, ඒ සම්බන්ධයෙන් පාලක මණ්ඩලය සමාව ඉලා සිටියේදැයි සංදේශය විමසූ අවස්ථාවේ ඔහු කියා සිටියේ සමාව ඉල්ලීමකට වඩා එහිදී සිදුවූයේ යලිත් වරක් මෙවැනි ගැටළු මතුවීම වලක්වා ගන්නේ කෙලෙසද යන්න පිළිබඳව දෙපාර්ශවය අතර ඉතා හොඳින් අදහස් හුවමාරු කරගැනීමක් බවයි.

තමාගේ ගැටළු මෙන්ම කණ්ඩායමේ අනෙක් ජ්‍යෙෂ්ඨ ක්‍රීඩකයන් මුහුණ දී සිටින ගැටළු සම්බන්ධයෙන්ද සාකච්ඡාවේ අවධානයට ලක් වූ බවත් ඔහු සඳහන් කළේය.

ඉන්දියාවේ පැවැත්වෙන චැම්පියන්ස් ලීග් තරඟාවලියේදී කඳුරට ක්‍රීඩා සමාජය නියෝජනය කරන මෙන් ඔහුගෙන් ඉල්ලා සිටිය අතර, තිසර පෙරේරාට විදේශීය ක්‍රීඩා සමාජයකට තරඟ වැදීමට අවසර ලැබීම පිළිබඳව සංදේශය කළ විමසීමකදී අදහස් දැක්වූ කුමාර් සංගක්කාර, තිසර පෙරේරා කඳුරට ප්‍රාන්ත පිලේ සාමාජිකයකු නොවන බැවින් එවැනි ප්‍රශ්ණයක් මතු නොවන බව පෙන්වා දුන්නේය.