ඔබේ දුරකථනයේ හෝ පරිගණකයේ මෙය වාදනය කිරීමට අදාළ මෘදුකාංග නැත

කුමාර් සමුගැනීම 'කණගාටුවක් ඒත් මහත්මා ගුණයක්'

ජගත් කුසලාන තරඟාවලියේ දකුණු අප්‍රිකාව සමඟ තරඟයෙන් පරාජය වීමත් සමඟ එක් දින පිටියෙන් සමුගත් සුපිරි පිතිකරු කුමාර් සංගක්කාරට ක්‍රීඩාලෝලීන්ගේ මෙන්ම දෙස් විදෙස් සමකාලීන සහ විශ්‍රාමික ක්‍රීඩකයන්ගේ ප්‍රණාමය පුදවෙමින් පවතී.

කෙතරම් දක්ෂ ලෙසින් ක්‍රීඩා කළත්, ඕනෑම ක්‍රීඩකයකුට කිසියම් දිනෙක ක්‍රීඩාවෙන් සමුගැනීමට සිදු වන බව පවසන ශ්‍රී ලංකා ඒ කණ්ඩායමේ පුහුණුකරු රොමේෂ් කළුවිතාරණ එබැවින් සංගක්කාර ගේ තීරණයට හිස නමන බව සඳහන් කළේය.

"ඒ වුනාට අපිට කණගාටුයි සංගක්කාර වගේ විශේෂ ක්‍රීඩකයෙක් අපිට නැතිවෙන එක," රොමේෂ් කළුවිතාරණ වැඩිදුරටත් පැවසීය.

කෙසේ නමුත් ඔහු මේ මොහොතේ විශ්‍රාම නොගත යුතුය යන්න තම මතය බවයි, අජන්ත මෙන්ඩිස් පවසන්නේ.

"ඔහු එක දිගට ශතක රැස් කරනවා. ඉතාම හොඳට ක්‍රීඩා කරනවා. මම හිතන්නේ තව අවුරුදු දෙකක් වත් ක්‍රීඩා කළොත් හොඳයි කියල," අජන්ත මෙන්ඩිස් සඳහන් කළේ කුමාර් සංගක්කාර ගේ සමුගැනීම පිළිබඳව බීබීසී යේ අසාම් අමීන් සමඟ අදහස් දක්වමින්.

ක්‍රීඩාලෝලීන් ගේ පාර්ශවයෙන් ගත්විට උපරිම දක්ෂතා පෙන්නුම් කරමින් සිටින මොහොතක සංගක්කාර විශ්‍රාම යාම අසාධාරණයක් ලෙසින් පෙනී යන්නට ඉඩ තිබෙන බවයි, ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායමේ හිටපු ක්‍රීඩකයකු වන අනුෂ සමරනායක මේ අතර පවසන්නේ.

"නමුත් කුමාර් සංගක්කාරගේ පැත්තෙන් ගත්තහම හිතනවා ඇති මම හැමදාම මේ තරඟයේ තවත් ඉන්නවද, තව පොඩි එක්කෙනෙකුට මගේ අවස්ථාව දෙනවද ලංකාවේ කියල," ඔහු පවසයි.

සුපිරි පිතිකරු තවත් කෙටි කලක් හෝ කණ්ඩායමේ රැඳී සිටියේ නම් ලාංකීය ක්‍රිකට් ක්ෂේත්‍රයට එය රුකුලක් විය හැකිව තිබුණු බවයි, ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායමේ හිටපු ක්‍රීඩකයකු වන ලංකා ද සිල්වා මේ අතර පවසන්නේ.

එහෙත් උපරිම දක්ෂතා අතර සිටියදී සමුගැනීමට තීරණය කිරීම 'මහත්මා ගතියක්' බවද ලංකා ද සිල්වා කියා සිටියේය.