අගවිනිසුරු බැංකු ගිණුම් තොරතුරු හෙළිදරව් කරයි

අවසාන යාවත්කාලීන කිරීම :  2012 නොවැම්බර් 8 බ්‍රහස්පතින්දා - 17:24 GMT

අගවිනිසුරු ආචාර්ය ශිරානි බණ්ඩාරනායක තමන්ගේ බැංකු ගිණුම් පිලිබඳ තොරතුරු ඇගේ නීතිඥයන්ගේ මාර්ගයෙන් හෙළිදරව් කොට තිබේ.

ඇගේ නීතිඥ සමාගම වන නීලකාන්දන් සහ නීලකාන්දන් (Neelakandan & Neelakandan) නීතිඥ සමාගම නිවේදනයක් නිකුත් කරමින් පවසන්නේ ජාතික සංවර්ධන බැංකුව සමග පමණක් ගනුදෙනු කළ ඇය සක්‍රීය සියලු ගිණුම් පිලිබඳ තොරතුරු හෙළිදරව් කොට ඇතී බවයි.

අගවිනිසුරුවරිය කියා සිටින්නේ දැනට ඕස්ට්‍රේලියාවේ ඉංජිනේරු වෘතියේ නියුතු තම සොහොයුරිය සහ ඇගේ ස්වාමියා කොළොඹ නිවසක් මිලදී ගැනීම සඳහා මිලියන 27 ක මුදලක් විකුණුම්කරුවන් වෙත ඕස්ට්‍රේලියානු බැංකුවකින් බැර කළ බවයි.

විවිධ වාර්තාවල පලවූ මිලියන 34 ක ගනුදෙනුවක් කිසිසේත්ම සිදුනොවූ බව නීලකාන්දන් සහ නීලකාන්දන් නීතිඥ සමාගම (Neelakandan & Neelakandan) ප්‍රකාශ කරයි.

අගවිනිසුරු ධුරයට පත් වීමෙන් පසුව තමන්ගේ පවුලේ අයගෙන් සහ වේතනය වශයෙන් ලැබූ මුදල් හැරෙන්නට අන් කිසිම මුදලක් ඇය ලබා නැතී බවත් සමාගම කියා සිටී.

ප්‍රධාන මාධ්‍ය ආයතන තුනක් වෙත මෙම නිවේදනය නිකුත් කොට ඇති බවයි නීලකාන්දන් සහ නීලකාන්දන් නීතිඥ සමාගම සංදේශයට ප්‍රකාශ කළේ.

BBC © 2014 බීබීසී නොවන වෙබ් අඩවිවල අන්තර්ගතය පිළිබඳව බීබීසීය වගකීමෙන් නොබැඳේ

මෙම වෙබ් අඩවිය හොඳින්ම කියවිය හැක්කේ style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කොට තිබෙන අලුත්ම වෙබ් බ්‍රවුසරයක් හරහාය. ඔබේ වත්මන් වෙබ් බ්‍රවුසරය මඟින් ඔබට මේ වෙබ් අඩවිය කියවිය හැකිමුත් එහි අඩංගු සියලු අංග පැහැදිලිව නැරඹීමට ඔබට අවස්ථාව නොලැබෙනු ඇත. ඔබේ වෙබ් බ්‍රවුසරයේ මෘදුකාංග යාවත්කාලින කිරීම හෝ ඔබට හැකිනම්  style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කිරීම පිළිබඳව සලකා බලන්න.