එක්සත් ජාතීන්ගේ සහන සේවා සම්බන්ධීකාරක චෝදනා ප්‍රතික්ෂේප කරයි

අවසාන යාවත්කාලීන කිරීම :  2012 නොවැම්බර් 14 බදාදා - 17:03 GMT
ජෝන් හෝම්ස්

ජෝන් හෝම්ස්

යුද්ධයේ අවසාන භාගයේදී සාමාන්‍ය වැසියන් ආරක්ෂා කිරීමට එක්සත් ජාතීන්ගේ සංවිධානය අපොහොසත් වූ බවට එක්සත් ජාතීන්ගේ වාර්තාවකින් නැගෙන චෝදනා එවකට ශ්‍රී ලංකාවේ මානවීය සහන සේවා සම්බන්ධීකාරක ලෙස කටයුතු කළ ජෝන් හෝම්ස් ප්‍රතික්ෂේප කළේය.

බලවත් ජාතීන් මෙම යුද්ධය වළක්වා ලීමට ඉදිරිපත් නොවූ අතර එවැනි තත්වයක් හමුවේ සාමාන්‍ය වැසියන් ගේ මරණ වලක්වා ලීමේ පුර්ණ වගකීම එක්සත් ජාතීන්ගේ සංවිධානය වෙත මුළු මනින්ම පැවරීම සාධාරණ නොවන බව ජෝන් හෝම්ස් කියා සිටියේය.

ශ්‍රී ලංකාවේ ආණ්ඩුව කොටි සංවිධානය මුලිනුපුටා දැමීමේ අරමුණින් ක්‍රියා කළ හෙයින් සාමාන්‍ය වැසියන් මරණයට පත් වීම හෝ වෙනත් හේතුවක් නිසා ආණ්ඩුවේ යුධමය ක්‍රියා කලාපය නතර කිරීමේ හැකියාවක් කිසිවෙකුටත් නොවූ බව හෝම්ස් ප්‍රකාශ කළේය.

ශ්‍රී ලංකාවේ ආණ්ඩුවත් එක්සත් ජාතීන්ගේ සංවිධානයත් එකිනෙකාගේ උවමනාවන් පිරිමැසෙන පරිදි කටයුතු කළ බවට නැගෙන චෝදනාත් ජෝන් හෝම්ස් ප්‍රතික්ෂේප කළේය .

තමන්ට ඉතා දුෂ්කර වාතාවරණයක් තුළ කටයුතූ කිරීමට සිදුවූ බවත් මේ තත්වය තුළ එක් අතකට ආණ්ඩුවේ ක්‍රියා කලාපය විවේචනය කිරීමට සිදූවූ අතර අනෙක් අතට රට තුළ රැදෙමින් මානවීය සහන සේවා සැපයීමට සිදුවූ බව හෝම්ස් පැහැදිලි කළේය

සබැඳි තේමා

BBC © 2014 බීබීසී නොවන වෙබ් අඩවිවල අන්තර්ගතය පිළිබඳව බීබීසීය වගකීමෙන් නොබැඳේ

මෙම වෙබ් අඩවිය හොඳින්ම කියවිය හැක්කේ style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කොට තිබෙන අලුත්ම වෙබ් බ්‍රවුසරයක් හරහාය. ඔබේ වත්මන් වෙබ් බ්‍රවුසරය මඟින් ඔබට මේ වෙබ් අඩවිය කියවිය හැකිමුත් එහි අඩංගු සියලු අංග පැහැදිලිව නැරඹීමට ඔබට අවස්ථාව නොලැබෙනු ඇත. ඔබේ වෙබ් බ්‍රවුසරයේ මෘදුකාංග යාවත්කාලින කිරීම හෝ ඔබට හැකිනම්  style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කිරීම පිළිබඳව සලකා බලන්න.