රිසානා නෆීක් හට මරණීය දණ්ඩනය

අවසාන යාවත්කාලීන කිරීම :  2013 ජනවාරි 9 බදාදා - 11:43 GMT

සෞදි අරාබියේ ගෘහ සේවිකාවක් ලෙස සේවය කළ රිසානා නෆීක් හට මරණීය දණ්ඩනය පමුණුවා ඇතැයි ශ්‍රී ලංකවේ විදේශ අමාත්‍යාංශය කියා සිටී.

තමන් බලා ගත් මාස හතරක් වයස බිලිඳු දරුවෙක් මරා දැමීම පිළිබඳව රිසානා වැරදිකාරිය වී සිටියාය.මෙම සිදුවීම සම්බන්ධයෙන් තමන් අත වරදක් නැති බව රිසානා නෆීක් කියා සිටි අතර මේ වන විට ඇයගේ වයස අවුරුදු දා හතක් වූ බවයි අගේ දෙමාපියන් ප්‍රකාශ කළේ.

ළමා අයිතිවාසිකම් පිළිබඳව ජාත්‍යාන්තර ප්‍රඥාප්තියට අනුව බාල වයස්කාර දරුවන් හට මරණීය දණ්ඩනය පමුණුවාලීම තහනම්ය.

ශ්‍රී ලංකාවේ පාර්ලිමේන්තුව රිසානා නෆීක් වෙනුවෙන් විනාඩියක ශෝක කාලයක් පැවැත්වීය.

BBC © 2014 බීබීසී නොවන වෙබ් අඩවිවල අන්තර්ගතය පිළිබඳව බීබීසීය වගකීමෙන් නොබැඳේ

මෙම වෙබ් අඩවිය හොඳින්ම කියවිය හැක්කේ style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කොට තිබෙන අලුත්ම වෙබ් බ්‍රවුසරයක් හරහාය. ඔබේ වත්මන් වෙබ් බ්‍රවුසරය මඟින් ඔබට මේ වෙබ් අඩවිය කියවිය හැකිමුත් එහි අඩංගු සියලු අංග පැහැදිලිව නැරඹීමට ඔබට අවස්ථාව නොලැබෙනු ඇත. ඔබේ වෙබ් බ්‍රවුසරයේ මෘදුකාංග යාවත්කාලින කිරීම හෝ ඔබට හැකිනම්  style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කිරීම පිළිබඳව සලකා බලන්න.