නව අගවිනිසුරු ඉදිරි දින කිහිප තුල - ජනාධිපති මාධ්‍ය ප්‍රකාශක

අවසාන යාවත්කාලීන කිරීම :  2013 ජනවාරි 12 සෙනසුරාදා - 14:01 GMT

අගවිනිසුරු තනතුරට පුද්ගලයකු පත්කිරීම ඉදිරි දින කිහිප ඇතුලත සිදුවිය හැකි බව ජනාධිපති මාධ්‍ය ප්‍රකාශක මොහාන් සමරනායක සඳහන් කරයි.

දෝෂාභියෝගය පාර්ලිමේන්තුවේදී සම්මත වීමෙන් පසු එම තීරණය කථානායකවරයා විසින් ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ වෙත දන්වා ඇති බවත් ඒ අනුව ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථාවෙන් ප්‍රතිපාදන සලසා ඇති පරිදි ඉදිරි පියවර ගැනීම හැර ජනාධිපතිවරයා හට වෙනත් විකල්පයකට ඉඩක් නැතැයි ඔහු ප්‍රකාශ කළේය.

ඇමරිකා එක්සත් ජනපදය සහ පොදු රාජ්‍ය මණ්ඩලය විසින් ශ්‍රී ලංකාවට ප්‍රවේශම් සහගත සහ දැඩි සැළකිල්ලෙන් යුතුව තීරණයක් ගන්නා ලෙස ඉල්ලීමක් කොට ඇති නිසා ඒ ගැන ජනාධිපතිවරයාගේ අවධානය යොමුවී ඇත්දැයි විමසුවිට ජනාධිපති මාධ්‍ය ප්‍රකාශක මොහාන් සමරනායක කියා සිටියේ ජනාධිපතිවරයාගේ ප්‍රතිචාරය ගැන තමන්ට දැන ගැනීමට නැති බවයි.

අගවිනිසුරු ආචාර්ය ශිරාණි බණ්ඩාරනායකට එරෙහිව දොශාභියෝග යෝජනාව ක්‍රියාත්මක කළ ආකාරය නීති විරෝධී නිසා ඇයට දිගටම තනතුරේ රැදී සිටීමට හැකියාව ඇති බවට නීතිවේදීන් ගණනාවක්ම පෙන්වා දී ඇති නිසා ඒ පිළිබඳව රජයේ අවධානය යොමුවී ඇත්ද යන ප්‍රශ්නයට පිළිතුරු දුන් ඔහු කියා සිටියේ ඒ ගැන පලවන ප්‍රතිචාරය ගැන යමක් මේ මොහොතේ ප්‍රකාශ කළ නොහැකි බවයි.

වැඩි තොරතුරු සඳහා

BBC © 2014 බීබීසී නොවන වෙබ් අඩවිවල අන්තර්ගතය පිළිබඳව බීබීසීය වගකීමෙන් නොබැඳේ

මෙම වෙබ් අඩවිය හොඳින්ම කියවිය හැක්කේ style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කොට තිබෙන අලුත්ම වෙබ් බ්‍රවුසරයක් හරහාය. ඔබේ වත්මන් වෙබ් බ්‍රවුසරය මඟින් ඔබට මේ වෙබ් අඩවිය කියවිය හැකිමුත් එහි අඩංගු සියලු අංග පැහැදිලිව නැරඹීමට ඔබට අවස්ථාව නොලැබෙනු ඇත. ඔබේ වෙබ් බ්‍රවුසරයේ මෘදුකාංග යාවත්කාලින කිරීම හෝ ඔබට හැකිනම්  style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කිරීම පිළිබඳව සලකා බලන්න.