ප්‍රභාකරන් පුත් බාලචන්ද්‍රන් අත් අඩංගුවට ගැනීමෙන් පසු ඝාතනය කරනලද බවට 'ඡායාරුප සාක්ෂි'

අවසාන යාවත්කාලීන කිරීම :  2013 පෙබරවාරි 19 අඟහරුවාදා - 19:10 GMT

එල්.ටී.ටී.ඊ නායක ප්‍රභාකරන් ගේ දොළොස් හැවිරිදි පුත් බාලචන්ද්‍රන් අත් අඩංගුවට ගැනීමෙන් පසු ඝාතනය කරනලද බවට සාක්ෂි ඇති බව දැක්වෙන ඡායාරුප ඉදිරිපත් කෙරෙන නව වාර්තා චිත්‍රපටයක් මගින් සිදුකෙරෙන හෙළිදරව්වක් පිළිබඳව කරන ලද විමසුමකට පිළිතුරු දුන් අවස්තාවෙදී හිටපු හමුදාපති සරත් ෆොන්සේකා ප්‍රකාශ කර සිටියේ රජයේ හමුදා කිසිදු ආකාරයක යුධ අපරාධයකට සම්බන්ධ වී නොමැති බවයි.

චැනල් 4 රුපවාහිනී

මෙම හෙළිදරව්ව බ්‍රිතාන්‍යයේ චැනල් 4 රුපවාහිනී ආයතනය සඳහා නිර්මාණය කෙරුණු චිත්‍රපටයකට ඇතුලත් වී ඇති අතර, දොළොස් හැවිරිදි බාලචන්ද්‍රන් විවේකීව වාඩිවී සිටින ඡායාරුපයක් සහ ඔහුගේ වෙඩි වැදුණු සිරුරේ ඡ්යාරුපයක් මාධ්‍යවේදීන් වෙත ලැබුණු බව එම චිත්‍රපටයේ සඳහන් වෙයි.

චිත්‍රපටයේ අධ්‍යක්ෂ කැලම් මැකෙරේ ප්‍රකාශ කර සිටින්නේ ඡායාරුප වල අඩංගු දත්තයන් විශ්ලේෂණය කළ ස්වාධීන විශේෂඥයින් පවසන අන්දමට පළමු ඡායාරුපය 2009 මැයි මස 19 වනදා පෙරවරු 10.21ට සෝනි ඩිජිටල් කැමරාවකින් ගෙන ඇති අතර මළ සිරුරේ ඡායාරුපය එදිනම දහවල් 12.01 ට එම කැමරාවෙන්ම රුගත කර තිබෙන බවයි.

ස්වාධීන විශේෂඥයින්

ඒ අනුව බාලචන්ද්‍රන් අත් අඩංගුවට පත් වීමෙන් පසුව ඝාතනය කර ඇති බව නිගමනය කිරීමට සාක්ෂි ඉදිරිපත් කළ හැකි බවයි ඔහු කියා සිටින්නේ.

තම අණ යටතේ සිටි හමුදා කිසි විටක එල්.ටී.ටී.ඊ නායක ප්‍රභාකරන් ගේ දොළොස් හැවිරිදි පුත් බාලචන්ද්‍රන් අත් අඩංගුවට නොගත් බව හිටපු හමුදාපති සරත් ෆොන්සේකා ප්‍රකාශ කරයි.

යුධ හමුදාවට එරෙහිව ඇති චෝදනා පිලිබඳ ඕනෑම ආකාරයක පරීක්ෂණයකට මුහුණදීමට සුදානම් බවද හිටපු හමුදාපති සරත් ෆොන්සේකා බී.බී.සී. සිංහල සේවය කළ විමසුමකට පිළිතුරු දෙමින් කියා සිටියේය.

සබැඳි තේමා

BBC © 2014 බීබීසී නොවන වෙබ් අඩවිවල අන්තර්ගතය පිළිබඳව බීබීසීය වගකීමෙන් නොබැඳේ

මෙම වෙබ් අඩවිය හොඳින්ම කියවිය හැක්කේ style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කොට තිබෙන අලුත්ම වෙබ් බ්‍රවුසරයක් හරහාය. ඔබේ වත්මන් වෙබ් බ්‍රවුසරය මඟින් ඔබට මේ වෙබ් අඩවිය කියවිය හැකිමුත් එහි අඩංගු සියලු අංග පැහැදිලිව නැරඹීමට ඔබට අවස්ථාව නොලැබෙනු ඇත. ඔබේ වෙබ් බ්‍රවුසරයේ මෘදුකාංග යාවත්කාලින කිරීම හෝ ඔබට හැකිනම්  style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කිරීම පිළිබඳව සලකා බලන්න.