ත්‍රිකුණාමලයේ ජිනීවා විරෝධී හර්තාල්

ත්‍රිකුණාමල ඔර්ලෝසු කණුව අසලදී
Image caption ත්‍රිකුණාමල ඔර්ලෝසු කණුව අසලදී

ශ්‍රී ලංකාවට එරෙහිව ජාත්‍යන්තර විමර්ශනයක් ඉල්ලා ඇමරිකාව විසින් ජිනීවා මානව හිමිකම් මණ්ඩලයට ඉදිරිපත් කිරීමට යෝජිත යෝජනාවට විරෝධය පාමින් අද (බ්‍රහස්පතින්දා) ත්‍රිකුණාමලයේ පැවැත්වුන විරෝධතාව හේතුවෙන් කඩ සාප්පු වැසී නගරයේ පාළු ස්වභාවයක් දක්නට ලැබුණු බවයි ආර්.ජී.ධර්මදාස බී බී සී සංදේශයට වාර්තා කළේ.

ගමනාගමනය අඩපණ වී තිබූ අතර ත්‍රිකුණාමලයේ සිට කොළඹ දක්වා ධාවනය වෙමින් තිබු බස් රථ කීපයකට ගල් ගසා තිබිණ.

Image copyright bc
Image caption නගරයේ පාළු ස්වභාවය

සිංහල, දෙමළ, මුස්ලිම් ජනතා සංවිධානය විසින් විරෝධතාව පැවැත්වූ අතර ත්‍රිකුණාමල ඔර්ලෝසු කණුව අසලදී විරෝධතාකරුවන් ඇමතු ත්‍රිකුණාමල බෝධිරාජරාමාධිපති පූජ්‍ය දෙහිඕවිට පියතිස්ස හිමියන් කියා සිටියේ ජාත්‍යන්තර බලවතුන් යළිත් වතාවක් ත්‍රස්තවාදය ඇති කිරීමට‍ උත්සාහ කරමින් සිටින බවයි.

යුද්ධයෙන් බැට කෑ තමන් හට සියළු ජන වර්ග සමග සහෝදරත්වයෙන් ජීවත් වීමට අවශ්‍ය හෙයින් තමන් ශ්‍රී ලංකාවට එරෙහිව ගෙනෙන යෝජනාවට තමන් දැඩි ලෙස විරෝධය පළ කරන බව දෙහිඕවිට පියතිස්ස හිමියෝ වැඩි දුරටත් පැවසුහ.

මේ පුවතට සම්බන්ධ තවත් විස්තර