මැතිවරණ තෑගි බෙදූ ප්‍රචාරණ මණ්ඩපයක් වටලයි

මැතිවරණ නීති උල්ලංඝනය කරමින් නොමිලේ බඩු භාණ්ඩ බෙදා දුන් කන්තලේ නගරයේ පිහිටි එක්සත් ජනතා නිදහස් සන්ධාන ප්‍රචාරණ මණ්ඩපයකට මැතිවරණ බලධාරීහු සහ පොලිසිය කඩා වදිති.

ත්‍රිකුණාමල දිස්ත්‍රික් සහකාර මැතිවරණ කොමසාරිස් සජිත් වෙල්ගම ඇතුළු පොලිස් නිලධාරීන් පිරිසක් එම ස්ථානයට කඩා වැදුණේ ප්‍රදේශයේ කාන්තාවන් පිරිසකට නීති විරෝධී ලෙස භාණ්ඩ තොගයක් බෙදා දෙන බවට ලැබුණු පැමිණිල්ලකට අනුවයි.

මැතිවරණ බලධාරීන් සහ පොලිසිය එහි කඩා වදින අවස්ථාවේදී භාණ්ඩ බෙදා දෙමින් සිටි පුද්ගලයන් පලා ගොස් තිබේ.

ඒ සමග එහි සිටි සිය ගණනක් කාන්තාවන්ද තමාට ලැබුණු තෑගි බෝග තුරුලු කර ගනිමින් පාර පුරා දිව යනු දුටු බවයි කන්තලේ වාර්තාකරු ආර්ජී ධර්මදාස සංදේශයට කියා සිටියේ.

‘නිරීක්ෂකයෝ කියනවා, ජාතික පැමිණිලි මධ්‍යස්ථානයෙන් කියනවා, මගේ ඔෆිස් එකට පැමිණිලි එනවා. මේ හැමෝම දන්නවා මේ පුද්ගලයෝ කවුද කියලා, නීති විරෝධී ද්‍රව්‍ය බෙදා දීම ගැට‍ළුවක්. අද තැපැල් ඡන්ද දවස’ යනුවෙන් ත්‍රිකුණාමල දිස්ත්‍රික් සහකාර මැතිවරණ කොමසාරිස් සජිත් වෙල්ගම එහිදී ප්‍රකාශ කළේය.

මෙය ප්‍රදේශයේ පෙර පාසල් සඳහා අභ්‍යාස පොත් බෙදා දීමේ උත්සවයක් බව එම ස්ථානයට පැමිණි කන්තලේ ප්‍රාදේශීය සභාවේ එක්සත් ජනතා නිදහස් සන්ධාන මන්ත්‍රී සමන් ඒකනායක ත්‍රිකුණාමල දිස්ත්‍රික් සහකාර මැතිවරණ කොමසාරිස්වරයාට පවසා තිබේ.

‘අපි කළේ නැහැ, මේ මිනිස්සු ඇවිල්ලා කවුරුහරි බඩු ටිකක් දෙන්න ඇති, ගන්න ඇති’ යනුවෙන් එක්සත් ජනතා නිදහස් සන්ධාන ප්‍රාදේශීය සභා මන්ත්‍රී සමන් ඒකනායක දිස්ත්‍රික් සහකාර මැතිවරණ කොමසාරිස්වරයා හමුවේ කියා සිටියේය.

එම ස්ථානයේ තිබූ දෙසීයක් පමණ වූ ප්ලාස්ටික් පුටු ප්‍රමාණය සහ අභ්‍යාස පොත් පොලිස් භාරයට ගෙන තිබේ.

ජනාධිපතිවරණය වෙනුවෙන් සේරුවිල ආසනය භාරව සිටින ජනාධිපති ලේකම්වරයකු විසින් වැටලූ මැතිවරණ ප්‍රචාරණ මණ්ඩපය ඉදි කර ඇති බවයි පොලිස් පරීක්ෂණ මගින් තහවුරු වී තිබෙන්නේ.