යුධ පිටියෙන් මැතිවරණ බිමට

Image caption නාම යෝජනා ලබා දීමට පැමිණි උදයන් පුවත්පතේ හිටපු ප්‍රධාන කර්තෘ නඩේෂපිල්ලේ විද්‍යාධරන් ඇතුළු පිරිස

පුනරුත්ථාපනය ලැබූ හිටපු එල්ටීටීඊ සාමාජිකයින් පිරිසක් සමග තමන් මෙවර යාපනය දිස්ත්‍රික්කය සඳහා නාම යෝජනා ලබාදුන් බව එම කණ්ඩායමේ නායක උදයන් පුවත්පතේ හිටපු ප්‍රධාන කර්තෘ නඩේෂපිල්ලේ විද්‍යාධරන් පවසයි.

නාම යෝජනා ලබාදීමෙන් පසුව තවදුරටත් අදහස් දැක්වූ විද්‍යාධරන් කියා සිටියේ එල්ටීටීඊ සාමාජිකයින්ගෙන් සමන්විතව ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී සටන්කාමී පෙරමුණ නමින් නව පක්ෂයක් පිහිටුවීමට තමන් කටයුතු කළත් ඒ සදහා ප්‍රමාණවත් කාලයක් නොතිබුණු බැවින් ස්වාධීන කණ්ඩායමක් වශයෙන් යාපනයට නාම යෝජනා භාර දුන් බවයි.

තම කණ්ඩායමේ ඡන්ද සලකුණ වශයෙන් මකුළු සලකුණ ලැබුණු බවත් ඔහු කියා සිටියේය.

පුනරුත්ථාපනය වූ එල්ටීටීඊ සාමාජිකයින්ගෙන් දෙදෙනෙකුවත් ඇතුළත් කිරීමට කටයුතු කරන මෙන් තමන් දෙමළ ජාතික සන්ධානයෙන් ඉල්ලා සිටියත් ඔවුන් එම ඉල්ලීම පදනම් විරහිතව ප්‍රතික්ෂේප කිරීම නිසා තමන්ට ස්වාධීන කණ්ඩායමක් ඉදිරිපත් කිරීමට සිදු වූ බවද විද්‍යාධරන් පැවසීය.

TNA ප්‍රතික්ෂේප කිරීම

පුනරුත්ථාපනය වී සිටියද එල්ටීටීඊයේ හිටපු සාමාජිකයන් පිරිසක් දෙමළ ජාතික සන්ධානය හරහා මැතිවරණයට ඉදිරිපත් කිරීම තුළින් ආරක්ෂක අංශවලින් සහ රටේ මහජනතාවගෙන් දෙමළ ජාතික සන්ධානයට දැඩි අපකීර්තියක් හා ආරක්ෂාව පිළිබදව අනවශ්‍ය ප්‍රශ්නයක් පැන නැගිය හැකි බව පෙන්වා දෙමින් එහි නායකයෝ තම ඉල්ලීම ඉවත දමන ලද නමුත් තමන් මේ කණ්ඩායම සමග දේශපාලන බිමේ ඉදිරියට ගමන් කරන බවත් විද්‍යාධරන් සඳහන් කරයි.

මෙමපිරිස දැන් එල්ටීටීඊ සාමාජිකයින් නොවන නිසා දකුණේ පිරිස් හෝ වෙනත් කණ්ඩායම් ඔවුන් පිළිබදව බියක් දැක්වීමට හේතුවක් නැතැයි කී විද්‍යාධරන් ඔවුන් සමග දකුණු පළාත්වල දේශපාලනයටත් පිවිසෙන බවයි කියා සිටියේ.