Saturday 30th August 2014

This table charts the fixtures during Saturday 30th August 2014
The FA Cup - Qualifying - Extra Preliminary Round
Show last 5 matches and coverage Fixture Kick-off Status

Hartley Wintney 2-1 Frimley Green

Full time
This table charts the fixtures during Saturday 30th August 2014
The FA Cup - Qualifying - Preliminary Round
Show last 5 matches and coverage Fixture Kick-off Status

1874 Northwich 3-3 Prescot Cables

Full time

Abingdon United 1-0 Egham Town

Full time

AFC Hayes 1-1 Holmer Green

Full time

AFC Kempston Rovers 4-0 Sileby Rangers

Full time

AFC Portchester 1-4 Folland Sports

Full time

AFC Rushden & Diamonds 1-1 Bedford Town

Full time

AFC Totton 2-0 Gillingham Town

Full time

AFC Wulfrunians 1-2 Boldmere St. Michaels

Full time

Alresford Town 2-2 Sherborne Town

Full time

Armthorpe Welfare 1-4 Marske United

Full time

Ashford Town (Middx) 1-1 Daventry Town

Full time

Ashford United 0-1 Chipstead

Full time

Aveley 2-0 Basildon United

Full time

Aylesbury United 2-3 Aylesbury FC

Full time

Barkingside 5-0 Wivenhoe Town

Full time

Basford United 3-3 Sheffield FC

Full time

Bashley 0-2 Winchester City

Full time

Bedfont & Feltham 3-2 Leighton Town

Full time

Bemerton Heath Harlequins 0-0 Bournemouth FC

Full time

Bishop Auckland 4-4 Jarrow Roofing Boldon CA

Full time

Bishop's Cleeve 1-0 Ascot United

Full time

Blaby & Whetstone Athletic 1-0 Stratford Town

Full time

Blackfield & Langley 4-0 Highworth Town

Full time

Bodmin Town 4-1 Witheridge

Full time

Bowers & Pitsea 1-0 Colney Heath

Full time

Bradford Town 2-1 Wootton Bassett Town

Full time

Brentwood Town 1-0 Potters Bar Town

Full time

Bridgwater Town 1-0 Brislington

Full time

Bridlington Town 3-0 Northallerton Town

Full time

Burgess Hill Town 1-0 Eastbourne Town

Full time

Burnham Ramblers 1-3 Hadleigh United

Full time

Burscough 1-1 Mossley

Full time

Carlton Town 2-1 Handsworth Parramore

Full time

Chatham Town 1-2 Whyteleafe

Full time

Cheltenham Saracens 1-3 Fleet Town

Full time

Cheshunt 0-1 Thurrock

Full time

Cinderford Town 1-2 Horndean

Full time

Clipstone 2-1 Loughborough University

Full time

Clitheroe 3-2 Seaham Red Star

Full time

Codicote 1-1 Tilbury

Full time

Cogenhoe United 1-4 Kettering Town

Full time

Coleshill Town 2-2 Bromsgrove Sporting

Full time

Congleton Town 0-0 Salford City

Full time

Consett 2-0 Whickham

Full time

Coventry Sphinx 0-0 Bedworth United

Full time

Cowes Sports 0-1 Yate Town

Full time

Cray Wanderers 3-1 Molesey

Full time

Deal Town 1-1 Chessington & Hook United

Full time

Dereham Town 2-2 St Ives Town

Full time

Droylsden 4-0 Runcorn Linnets

Full time

Dudley Town 0-6 Market Drayton Town

Full time

Dunston UTS 3-0 Durham City

Full time

East Grinstead Town 2-2 Raynes Park Vale

Full time

East Preston 2-1 Holmesdale

Full time

Eastbourne United 2-3 Hastings United

Full time

Ellistown & Ibstock United 1-0 Kirby Muxloe

Full time

Epsom & Ewell 1-1 Croydon

Full time

Evesham United 3-1 Kidsgrove Athletic

Full time

Fareham Town 0-3 Longwell Green Sports

Full time

Farsley AFC 4-1 Athersley Recreation

Full time

Faversham Town 2-1 Westfield

Full time

Fisher 2-4 Ramsgate

Full time

Garforth Town 1-2 Harrogate Railway Athletic

Full time

Godmanchester Rovers 2-3 Newmarket Town

Full time

Gresley 0-0 Cleethorpes Town

Full time

Hanwell Town 1-2 Biggleswade United

Full time

Hanworth Villa 1-1 North Greenford United

Full time

Harefield United 1-2 Leverstock Green

Full time

Hertford Town 3-2 Great Wakering Rovers

Full time

Holbeach United 2-4 Boston Town

Full time

Horsham 1-0 Corinthian-Casuals

Full time

Ipswich Wanderers 2-1 Hoddesdon Town

Full time

Knaphill 2-1 Badshot Lea

Full time

Knaresborough Town 0-1 West Allotment Celtic

Full time

Leek Town 5-1 Lichfield City

Full time

Lincoln United 4-0 Brigg Town

Full time

London Tigers 2-0 FC Clacton

Full time

Lordswood 2-2 Hythe Town

Full time

Loughborough Dynamo 0-2 Coalville Town

Full time

Maldon & Tiptree 1-2 London Colney

Full time

Maltby Main 0-7 Glossop North End

Full time

Mangotsfield United 4-1 Cribbs

Full time

Merthyr Town 0-1 Larkhall Athletic

Full time

Milton United 3-2 Marlow

Full time

Mole Valley SCR 1-5 Carshalton Athletic

Full time

Needham Market 1-0 Soham Town Rangers

Full time

New Mills 2-3 Squires Gate

Full time

Newcastle Benfield 0-0 Kendal Town

Full time

Newcastle Town 1-1 Chasetown

Full time

Newport IOW 5-2 Winterbourne United

Full time

North Leigh 1-2 Flackwell Heath

Full time

Northwich Victoria 4-0 AFC Emley

Full time

Northwood 1-1 Kings Langley

Full time

Odd Down 0-2 Willand Rovers

Full time

Padiham 0-1 Shildon

Full time

Peterborough Northern Star 0-2 Mildenhall Town

Full time

Radcliffe Borough 2-2 Atherton Collieries

Full time

Rainworth Miners Welfare 0-3 Staveley Miners Welfare

Full time

Redbridge 1-1 AFC Sudbury

Full time

Redhill 0-0 Horsham YMCA

Full time

Retford United 1-3 Holwell Sports

Full time

Ringmer 0-4 Merstham

Full time

Royston Town 2-3 Brightlingsea Regent

Full time

Runcorn Town 1-1 Goole AFC

Full time

Saffron Walden Town 1-1 Welwyn Garden City

Full time

Shawbury United 3-3 Tividale

Full time

Shepshed Dynamo 2-2 Quorn

Full time

Shepton Mallet 0-0 Saltash United

Full time

Sholing 3-1 Bristol Manor Farm

Full time

Shrivenham 1-6 Shortwood United

Full time

Sittingbourne 0-3 Dorking Wanderers

Full time

Slimbridge 0-1 Chalfont St Peter

Full time

South Park 2-1 Thamesmead Town

Full time

Spalding United 1-0 Heanor Town

Full time

Sporting Khalsa 0-1 Tipton Town

Full time

St Margaretsbury 0-4 Romford

Full time

Stafford Town 1-4 Norton United

Full time

Stockport Sports 1-5 Ossett Town

Full time

Stocksbridge Park Steels 0-2 Bamber Bridge

Full time

Sutton Coldfield Town 3-3 Brocton

Full time

Swindon Supermarine 1-0 Hallen

Full time

Tadcaster Albion 0-2 Spennymoor Town

Full time

Taunton Town 4-1 Clevedon Town

Full time

Thame United 3-2 Highmoor Ibis

Full time

Tiverton Town 0-1 Plymouth Parkway

Full time

Tooting & Mitcham United 0-0 Three Bridges

Full time

Walsall Wood 0-3 Stafford Rangers

Full time

Waltham Abbey 6-3 Cockfosters

Full time

Walton & Hersham 1-2 Herne Bay

Full time

Walton Casuals 1-1 Whitstable Town

Full time

Ware 0-3 Felixstowe & Walton United

Full time

Warrington Town 4-1 Barton Town Old Boys

Full time

Washington 0-7 Lancaster City

Full time

Wellington 2-3 Stourport Swifts

Full time

West Auckland Town 1-1 Darlington 1883

Full time

West Didsbury & Chorlton AFC 0-3 Brighouse Town

Full time

Westfields 0-2 Rugby Town

Full time

Whitton United 0-2 Haverhill Borough

Full time

Wimborne Town 3-2 AFC St Austell

Full time

Windsor 0-2 Godalming Town

Full time

Winterton Rangers 0-3 Ossett Albion

Full time

Wisbech Town 2-1 Kirkley and Pakefield

Full time

Worthing 2-0 Guernsey

Full time

Wroxham 4-1 Great Yarmouth Town

Full time

Friday 29th August 2014

This table charts the fixtures during Friday 29th August 2014
The FA Cup - Qualifying - Preliminary Round
Show last 5 matches and coverage Fixture Kick-off Status

Beaconsfield SYCOB 5-1 Didcot Town

Full time

Mickleover Sports 3-1 Thurnby Nirvana

Full time

Romulus 3-1 Causeway United

Full time

Staines Lammas 1-8 Barton Rovers

Full time

Thetford Town 0-3 Norwich United

Full time

Wantage Town 3-2 Kidlington

Full time

Tuesday 26th August 2014

This table charts the fixtures during Tuesday 26th August 2014
The FA Cup - Qualifying - Extra Preliminary Round
Show last 5 matches and coverage Fixture Kick-off Status

St Margaretsbury 6-2 Halstead Town

Full time

Wednesday 20th August 2014

This table charts the fixtures during Wednesday 20th August 2014
The FA Cup - Qualifying - Extra Preliminary Round
Show last 5 matches and coverage Fixture Kick-off Status

West Allotment Celtic 2-0 Hebburn Town

Full time

Christchurch 1-3 Alresford Town

Full time

Fakenham Town 0-1 Newmarket Town

Full time

Hadley 1-2 Welwyn Garden City

Full time

Phoenix Sports 3-3 Deal Town

win - on penalties

Full time

Stapenhill 1-3 Retford United

Full time

Tipton Town 2-1 St Andrews

Full time

Walsham Le Willows 1-3 Boston Town

Full time

Tuesday 19th August 2014

This table charts the fixtures during Tuesday 19th August 2014
The FA Cup - Qualifying - Extra Preliminary Round
Show last 5 matches and coverage Fixture Kick-off Status

Crawley Down Gatwick 1-2 Shoreham

Full time

Abingdon United 0-0 Holyport

Full time

Armthorpe Welfare 2-2 Guisborough Town

win - on penalties

Full time

Bowers & Pitsea 3-3 Clapton

win - on penalties

Full time

Brocton 2-1 Atherstone Town

Full time

Codicote 5-0 Brantham Athletic

Full time

Crowborough Athletic 0-7 Dorking Wanderers

Full time

Dunkirk 2-2 Shepshed Dynamo

win - on penalties

Full time

Hallen 2-1 Whitchurch United

Full time

Hanworth Villa 4-0 Long Buckby

Full time

Harborough Town 1-6 Blaby & Whetstone Athletic

Full time

Haverhill Rovers 0-3 FC Romania

Full time

London Tigers 4-0 Takeley

Full time

Loughborough University 2-1 Shirebrook Town

Full time

Milton United 1-1 Chertsey Town

win - on penalties

Full time

Pegasus Juniors 1-2 Sporting Khalsa

Full time

Stafford Town 2-1 Rocester

Full time

Street 1-2 Brislington

Full time

Sunderland RCA 0-2 Bishop Auckland

Full time

Tadley Calleva 2-4 Ascot United

Full time

Thatcham Town 1-2 Slimbridge

Full time

Wembley FC 1-3 Cogenhoe United

Full time

Whitley Bay 0-1 Bridlington Town

Full time

Ashington A.F.C. 3-0 Holker Old Boys

Full time

Monday 18th August 2014

This table charts the fixtures during Monday 18th August 2014
The FA Cup - Qualifying - Extra Preliminary Round
Show last 5 matches and coverage Fixture Kick-off Status

Melksham Town 0-1 Longwell Green Sports

Full time

Sunday 17th August 2014

This table charts the fixtures during Sunday 17th August 2014
The FA Cup - Qualifying - Extra Preliminary Round
Show last 5 matches and coverage Fixture Kick-off Status

Cray Valley Paper Mills 1-3 Raynes Park Vale

Full time

Holyport 2-2 Abingdon United

Full time

Ilford 1-2 Saffron Walden Town

Full time

1874 Northwich 2-1 Maine Road

Full time

Stansted 0-2 Ipswich Wanderers

Full time

AFC Emley 2-1 Ashton Athletic

Full time

Epsom Athletic 2-5 Littlehampton Town

Full time

FC Romania 0-0 Haverhill Rovers

Full time

Halstead Town 0-0 St Margaretsbury

Full time

Pickering Town 0-6 Washington

Full time

Tower Hamlets 0-1 Felixstowe & Walton United

Full time

Whickham 5-0 Bacup & Rossendale Borough

Full time

Saturday 16th August 2014

This table charts the fixtures during Saturday 16th August 2014
The FA Cup - Qualifying - Extra Preliminary Round
Show last 5 matches and coverage Fixture Kick-off Status

Brantham Athletic 1-1 Codicote

Full time

AFC Liverpool 0-3 Squires Gate

Full time

AFC Portchester 2-1 Fawley

Full time

AFC St Austell 5-0 Bishop Sutton

Full time

AFC Wulfrunians 3-2 Alvechurch

Full time

Alresford Town 1-1 Christchurch

Full time

Alsager Town 2-3 Winterton Rangers

Full time

Ardley United 5-1 Ash United

Full time

Arnold Town 1-4 Basford United

Full time

Arundel 0-1 Croydon

Full time

Ascot United 0-0 Tadley Calleva

Full time

Ashford Town (Middx) 3-1 Berkhamsted

Full time

Atherstone Town 1-1 Brocton

Full time

Badshot Lea 3-0 Binfield

Full time

Barnstaple Town 0-1 Witheridge

Full time

Barton Town Old Boys 7-0 Abbey Hey

Full time

Basildon United 3-2 Stanway Rovers

Full time

Beckenham Town 1-3 Eastbourne Town

Full time

Bedford Town 2-3 Kings Langley

Full time

Bemerton Heath Harlequins 1-0 Codicote

Full time

Billingham Synthonia 1-2 Durham City

Full time

Bitton AFC 1-2 Blackfield & Langley

Full time

Blaby & Whetstone Athletic 2-2 Harborough Town

Full time

Black Country Rangers 1-3 Lichfield City

Full time

Boldmere St. Michaels 4-3 Desborough Town

Full time

Bolehall Swifts 1-2 Dudley Town

Full time

Bootle 0-1 Runcorn Town

Full time

Boston Town 1-1 Walsham Le Willows

Full time

Bournemouth FC 4-2 Verwood Town

Full time

Bradford Town 4-3 Moneyfields

Full time

Bridlington Town 1-1 Whitley Bay

Full time

Bridport 2-3 Highworth Town

Full time

Brimscombe & Thrupp 1-2 Windsor

Full time

Brislington 2-2 Street

Full time

Brockenhurst 0-3 Wootton Bassett Town

Full time

Bromsgrove Sporting 2-0 Bewdley Town

Full time

Cadbury Heath 3-4 Cribbs

Full time

Cammell Laird P-P West Didsbury & Chorlton AFC

Postponed

Canterbury City 2-1 Lingfield

Full time

Causeway United 4-1 Cradley Town

Full time

Cheltenham Saracens 1-0 Camberley Town

Full time

Chertsey Town 1-1 Milton United

Full time

Chessington & Hook United 1-0 Worthing United

Full time

Chichester City 2-3 Mole Valley SCR

Full time

Clapton 1-1 Bowers & Pitsea

Full time

Cleethorpes Town 4-1 Borrowash Victoria

Full time

Clipstone 2-0 Harrowby United

Full time

Cockfosters 5-4 Hullbridge Sports

Full time

Cogenhoe United 1-1 Wembley FC

Full time

Coleshill Town 10-0 Nuneaton Griff

Full time

Colliers Wood United 0-1 Lordswood

Full time

Colney Heath 3-2 Southend Manor

Full time

Corsham Town 2-3 Horndean

Full time

Cove 0-1 Thame United

Full time

Cowes Sports 1-0 Team Solent

Full time

Deal Town 2-2 Phoenix Sports

Full time

Diss Town 1-5 Holbeach United

Full time

Dorking Wanderers 0-0 Crowborough Athletic

Full time

Eastbourne United 5-2 Hailsham Town

Full time

Ellistown & Ibstock United 2-0 Studley

Full time

Erith & Belvedere 2-0 AFC Croydon Athletic

Full time

Erith Town 1-2 St Francis Rangers

Full time

Fairford Town 1-3 Knaphill

Full time

Farnham Town 1-4 Highmoor Ibis

Full time

Flackwell Heath 4-0 Bracknell Town

Full time

Folland Sports 4-1 Downton

Full time

Gillingham Town 4-1 Almondsbury UWE

Full time

Glasshoughton Welfare 1-2 Knaresborough Town

Full time

Glossop North End 3-0 AFC Blackpool

Full time

Gornal Athletic 1-2 Westfields

Full time

Great Yarmouth Town 1-0 Huntingdon Town

Full time

Greenwich Borough 2-1 Lancing

Full time

Guildford City 0-2 Ashford United

Full time

Guisborough Town 1-1 Armthorpe Welfare

Full time

Hadleigh United 2-3 Sawbridgeworth Town

Full time

Handsworth Parramore 5-1 Oadby Town

Full time

Harefield United 2-1 Crawley Green

Full time

Haringey Borough 0-3 Hertford Town

Full time

Hassocks 1-3 Epsom & Ewell

Full time

Hatfield Town 0-3 Baldock Town

Full time

Haverhill Borough 1-0 Barking

Full time

Heather St Johns 0-2 Coventry Sphinx

Full time

Hengrove Athletic 0-1 Bodmin Town

Full time

Holker Old Boys 2-2 Ashington A.F.C.

Full time

Holmesdale 4-1 Tunbridge Wells

Full time

Holwell Sports 3-0 Graham Street Prims

Full time

Horsham YMCA 3-2 Alton Town

Full time

Jarrow Roofing Boldon CA 4-1 Eccleshill United

Full time

Kidlington 3-0 Newbury

Full time

Kirby Muxloe 3-0 Wolverhampton Casuals

Full time

Kirkley and Pakefield 3-0 Ely City

Full time

Leverstock Green 2-1 Newport Pagnell Town

Full time

London Colney 6-0 Woodbridge Town

Full time

Long Buckby 1-1 Hanworth Villa

Full time

Longwell Green Sports 1-1 Melksham Town

Full time

Lymington Town 2-5 Winchester City

Full time

Marske United 7-1 Billingham Town

Full time

Mildenhall Town 3-0 Gorleston

Full time

Molesey 11-0 Haywards Heath Town

Full time

Morpeth Town 0-2 Dunston UTS

Full time

Nelson 1-2 West Auckland Town

Full time

Newcastle Benfield 2-2 Penrith

Full time

Newmarket Town 1-1 Fakenham Town

Full time

Newport IOW 2-0 Hamworthy United

Full time

Newton Aycliffe 1-2 Garforth Town

Full time

North Shields 1-0 Pontefract Collieries

Full time

Northallerton Town 3-0 Colney Heath

Full time

Northampton Spencer 0-2 AFC Kempston Rovers

Full time

Norwich United 1-0 Deeping Rangers

Full time

Nostell Miners Welfare 1-2 Stockport Sports

Full time

Pagham 2-0 Woodstock Sports

Full time

Parkgate 1-3 Congleton Town

Full time

Peterborough Northern Star 3-0 Team Bury

Full time

Petersfield Town 2-3 Bristol Manor Farm

Full time

Pewsey Vale 0-1 Sherborne Town

Full time

Plymouth Parkway 4-1 Buckland Athletic

Full time

Quorn 3-1 Bottesford Town

Full time

Reading Town 0-1 Shrivenham

Full time

Retford United 2-2 Stapenhill

Full time

Ringmer 2-1 Corinthian FC

Full time

Rocester 1-1 Stafford Town

Full time

Rochdale Town 0-0 Runcorn Linnets

Full time

Romsey Town 1-3 Fareham Town

Full time

Saltash United 2-1 Welton Rovers

Full time

Seaham Red Star 2-1 Liversedge

Full time

Selsey 0-3 Fisher

Full time

Sevenoaks Town 1-2 East Preston

Full time

Shawbury United 2-1 Continental Star

Full time

Shepshed Dynamo 1-1 Dunkirk

Full time

Shepton Mallet P-P Ilfracombe Town

Postponed

Shildon 7-0 Crook Town

Full time

Shirebrook Town 2-2 Loughborough University

Full time

Shoreham 1-1 Crawley Down Gatwick

Full time

Sileby Rangers 3-0 Hillingdon Borough

Full time

Silsden 0-2 Consett

Full time

Sleaford Town 1-3 Wisbech Town

Full time

Slimbridge 1-1 Thatcham Town

Full time

Sporting Bengal United 1-2 FC Clacton

Full time

Sporting Khalsa 0-0 Pegasus Juniors

Full time

St Andrews 2-2 Tipton Town

Full time

St Helens Town 2-5 Atherton Collieries

Full time

Stotfold 1-3 Biggleswade United

Full time

Stourport Swifts 2-1 Lye Town

Full time

Tadcaster Albion 5-0 Barnoldswick Town

Full time

Takeley 2-2 London Tigers

Full time

Thackley 1-2 Albion Sports

Full time

Thurnby Nirvana 5-1 Lincoln Moorlands Railway

Full time

Torpoint Athletic 2-4 Odd Down

Full time

Tring Athletic 3-4 Holmer Green

Full time

Walsall Wood 1-0 Heath Hayes

Full time

Waltham Forest 1-2 Hoddesdon Town

Full time

Wellingborough Town 2-4 Bedfont & Feltham

Full time

Wellington 2-1 Ellesmere Rangers

Full time

Welwyn Garden City 1-1 Hadley

Full time

Westfield 3-2 Horley Town

Full time

Whitchurch United 1-1 Hallen

Full time

Whitton United 2-0 Eton Manor

Full time

Wigan Robin Park 1-2 Maltby Main

Full time

Willand Rovers 3-1 Radstock Town

Full time

Winsford United 0-1 Athersley Recreation

Full time

Winterbourne United 3-2 Hythe & Dibden

Full time

Wivenhoe Town 3-0 Enfield 1893

Full time

Yaxley 0-3 Godmanchester Rovers

Full time

Friday 15th August 2014

This table charts the fixtures during Friday 15th August 2014
The FA Cup - Qualifying - Extra Preliminary Round
Show last 5 matches and coverage Fixture Kick-off Status

Hebburn Town 2-2 West Allotment Celtic

Full time

Staines Lammas 3-2 Bedfont Sports

Full time

AFC Dunstable 2-0 Ampthill Town

Full time

Bishop Auckland 1-1 Sunderland RCA

Full time

Heanor Town 1-0 Long Eaton United

Full time

Staveley Miners Welfare 2-0 Worksop Town

Full time

Thetford Town 2-1 Swaffham Town

Full time

AFC Rushden & Diamonds 5-1 Oxhey Jets

Full time

Please note: All times UK. Fixtures are subject to change. The BBC is not responsible for any changes that may be made.

FA Premier League, Football League and Scottish Professional Football League fixtures reproduced under licence from Football DataCo Limited. All rights reserved. Licence number NEWMEDIA/BBCINT/147806a