Swalec Cup/League results

24 MARCH 2012

Also see details from the Principality Welsh Premiership

Division 1 East

View full Division 1 East details

Division 1 North

View full Division 1 North details

Division 1 West

View full Division 1 West details

Swalec Cup Quarter Finals

Cross Keys 37-24 Cardiff

Ebbw Vale 25-19 Swansea

Neath 10-23 Pontypridd

Newbridge 13-3 UWIC

Swalec Plate Quarter Finals

Bethesda 34-6 Pontypool United

Cwmllynfell 10-36 Ystrad Rhondda

Nant Conwy 18-13 Builth Wells

Penallta 18-8 Maesteg Quins

Swalec Bowl Quarter Finals

Dolgelau 11-18 Talywain

Glyncoch 18-16 Amman United

Resolven 17-22 New Tredegar

Tycroes 27-24 Caerleon

Division Two West

Aberavon Quins 41-8 Maesteg

Aberystwyth 9-12 Crymych

Glynneath 30-16 Skewen

Loughor 22-11 Felinfoel

Division Two North

Colwyn Bay 18-14 Llanidloes

Denbigh 44-13 Newtown

Machynlleth 46-15 Abergele

Rhyl P-P Wrexham (Wrexham unable to field a team)

Division Two East

Abercynon 17-27 Llantwit Fradre

Fleur De Lys 26-25 Rhymney

Heol Y Cwy 28-5 Tylorstown

Llantrisant 25-18 Rhydyfelin

Division Three East

Abergavenny 27-13 Brynmawr

Abertillery BG 38-15 Croesyceiliog

Garndiffaith 21-15 Pill Harriers

Risca 49-34 Tredegar Ironsides

Senghenydd 32-23 Newport HSOB

Division Three South East

Brecon 21-13 Aberdare

Fairwater 20-26 Nelson

Gwernyfed 42-10 Penarth

Llanishen 15-9 St Peters

Rhiwbina 29-18 Pentyrch

Tonyrefail 18-19 Dowlais

Division Three South West

Mumbles 75-0 Aberavon Green Stars

Pencoed 64-27 Brynamman

Tiabach 16-23 Morriston

Ystalyfera 25-44 Seven Sisters

Division Three West

Cardiagn 13-23 Penclawdd

Haverfordwest 22-25 Gorseinon

Llandeilo 13-10 Tenby Utd

Newcastle Emlyn 30-30 Dunvant

Pontarddulais 29-3 Pontyberem

Tumble 48-7 Lampeter

Division Three North

Benllech 39-5 Bangor

Harlech 36-3 Flint

Llangollen 82-3 Holyhead

Menai Bridge 5-54 Rhosllanerchrugog

Shotton Steel 103-3 Welshpool

Division Four East

Blaenavon 24-17 Caldicot

Blaina 7-72 Cwmbran

Cardiff Quins 45-10 Oakdale

Machen 23-24 Chepstow

Division Four South East

Barry 19-26 Nantymoel

Bridgend Sports 18-3 Penygraig

Llandaff 24-19 Pontycymmer

Llandaff North 10-22 Abercwmboi

Pontyclun 43-7 Llantwit Major

Wattstown 19-30 Porth Harlequins

Division Four South West

Cwmavon 12-36 Maesteg Celtic

Glyncorrwg 23-24 Trebanos

Nnatyfyllon 16-13 Abercrave

Pontardawe 14-29 Neath Athletic

Pyle 17-23 Birchgrove

Division Four West

Betws 17-39 Burry Port

Furnace Utd 17-19 Milford Haven

Hendy 37-34 Aberaeron

Llanelli Wanderers 31-13 Trimsaran

Llanybydder 31-26 Neyland

Division Five East

Blackwood Stars 24-29 Ynysddu

Crumlin 33-14 Brynithel

Monmouth 43-7 Nantyglo

Newport Saracens 22-6 Bettws

Pontllanfraith 27-24 Llanhilleth

RTB Ebbw Vale 20-41 Hafodrynys

Division Five South East

Cilfynydd 27-15 CRC Caerdydd

Deri 3-50 Dinas Powys

Old Illtydians 19-13 Cefn Coed

St Albans 20-27 Abertysswg

St Joesphs (Cardiff) 17-31 Canton

Treherbert 41-10 Ferndale

Division Five South Central

Blaengarw 7-13 Banwen

Cowbridge 38-17 Tonna

Hirwaun 18-33 Bryncethin

Porthcawl P-P Rhigos

South Wales Police P-P Cwmgwrach

Division Five South West

Alltwen 49-28 Baglan

Cwmgors 37-19 Cwmtwrch

New Dock Stars 13-46 Glais

Penlan P-P Llandybie

Ystradgynlais 19-23 Crynant

Division Five West

Cefneithin 19-15 Pembroke

Fishguard P-P Pontyates (Pontyates unable to field a team)

Llangwm 5-23 Penygroes

Nantgaredig 48-0 Bynea

Pembroke Dock Quins P-P St Davids (St David's unable to field a team)

Swanses Uplands 3-15 St Clears

Division Six East

Markham 29-0 Malpas

New Panteg 32-30 St Julians HSOB

Rogerstone 51-6 Hartridge

St Josephs (Newport) 16-22 Whiteheads

Trefil P-P Forgeside (Forgeside unable to field a team)

Division Six Central

Aberbargoed 21-3 CIACS

Cambrian Welfare 38-10 Caerau Ely

Cefn Fforest 11-10 Llandrindod Wells

Llanrumney 5-16 Crickhowell

Ynysowen 26-9 Cardiff Saracens

Division Six West

Mynydd Y Garreg 14-16 Blaenau

Pontrhydyfen 32-10 Penybanc

South Gower 15-21 Llangadog

Tregaron P-P Pantyfynnon

Top Stories