Swalec League and Cup results

31 JANUARY 2015

Also see details from the Welsh Premiership

Swalec Championship

View full Swalec Championship details

Division 1 East

View Welsh Division 1 East details

Division 1 North

View full Division 1 North details

Division 1 West

View full Division 1 West details

League 1 East Central

Beddau 17-3 Llantwit Fardre

Dowlais 7-25 Rhydyfelin

Llantrisant 18-5 Gilfach Goch

Mountain Ash 20-25 Bedlinog

Treorchy 33-7 Heol y Cyw

Ystrad Rhondda 46-10 Ynysybwl

League 1 West Central

Bonymaen 41-5 Maesteg Quins

Builth Wells 3-5 Trebanos

Dunvant 25-19 Cwmllynfell

Seven Sisters 25-12 Mumbles

Skewen 24-12 Waunarlwydd

Ystalyfera 25-19 Kenfig Hill

League 2 East

Abertysswg 13-18 Croesyceiliog

Brynmawr 20-12 Abertillery BG

Pill Harriers 64-7 Newport HSOB

Pontypool United35-8 Caerphilly

Talywain15-18 Nantyglo

Tredegar 10-76 Abergavenny

League 2 East Central

Abercynon 18-23Porth Harlequins

CR Cymry Caerdydd 25-27St Peters

Gwernyfed 48-20Fairwater

Penarth 8-22 Pontyclun

Pentyrch8-22 St Josephs (Cardiff)

Wattstown 12-21 Brecon

League 2 North

Abergele P-P Newtown

Harlech P-P Shotton Steel

Machynlleth P-P Colwyn Bay

Menai Bridge P-PLlangefni

Rhyl 17-24 Wrexham

League 2 West Central

Brynamman 37-10 Aberavon Quins

Maesteg Celtic 23-15 Cwmgors

Pencoed18-23 Maesteg

Pontycymmer 8-15 Neath Athletic

Resolven 12-7 Glyncorrwg

Taibach P-P Aberavon Green Stars

League 2 West

Cardigan 15-17 Pontarddulais

Gowerton 56-12 Llandeilo

Hendy 12-6 Llanybydder

Llanelli Wanderers 30-6 Aberystwyth

Penclawdd 25-8 Haverfordwest

Penlan 29-0 Tycroes

League 3 East A

Chepstow 72-14 New Tredegar

Llanhilleth 26-5 Blackwood Stars

Monmouth 6-14 Caerleon

Oakdale57-18 Cwmbran

RTB Ebbw Vale 37-21 Rhymney

Ynysddu17-15 Caldicot

League 3 East Central A

Barry 3-11 Dinas Powys

Llandaff 22-5 Cowbridge

Llantwit Major 23-11 Canton

Old Penarthians 7-27 Old Illtydians

St Albans 16-7 Llandaff North

Taffs Well 31-25 Caerau Ely

League 3 North

Bangor 12-22 Flint

Benllech10-18 Welshpool

Holyhead 10-86 Llangollen

Porthmadog P-P Llanidloes

Rhosllanerchrugog 37-10 Bangor University

League 3 West Central A

Bridgend Sports 5-5 Pyle

Bryncethin 15-10Ogmore Vale

Cefn Cribbwr 34-16 Pontrhydyfen

Nantyffyllon 46-5Tonmawr

Nantymoel 29-0 Porthcawl

League 3 West A

Cefneithin 30-12 Bynea

Lampeter Town P-P Llandybie

New Dock Stars 20-16 Pontyberem

Trimsaran 23-10 Penybanc

Tumble P-P Burry Port

League 3 East B

Abercarn P-P Bettws

Beaufort7-26 Machen

Blaina 26-10 Crumlin

Rogerstone 6-50 Hafodyrynys

Tredegar Ironsides P-P Brynithel

Trefil P-P Usk

League 3 East Central B

Abercwmboi 22-9Treharris

Cefn Coed 7-27 Cambrian Welfare

Hirwaun P-P Cilfynydd

Penygraig 10-21 Glyncoch

Treherbert 16-15 Aberdare

Tylorstown 30-15Tonyrefail

League 3 West Central B

Birchgrove P-P Briton Ferry

Crynant P-P Cwmavon

Glais 29-25 Baglan

Rhigos 12-10 Bryncoch

Tonna 5-29 Cwmgwrach

League 3 West B

Laugharne 18-37Fishguard

Llangwm 8-25 Neyland

Milford Haven 33-17 Pembroke

Pembroke Dock Quins 7-32 St Clears

St Davids 22-31 Aberaeron

League 3 East C

Cefn Fforest 10-12 Crickhowell

Deri P-PHartridge

New Panteg 8-22Whiteheads

Pontllanfraith 26-3 Aberbeeg

Trinant 15-15 Hollybush

League 3 East Central C

Cathays 18-24 Whitchurch

Ferndale15-29 Cardiff Saracens

Sully Sports 68-10 Llanrumney

Tongwynlais 65-0CIACS

League 3 West Central C

Banwen 13-6 Alltwen

Pontardawe 19-15 Fall Bay

South Gower P-PCwmtwrch

Swansea Uplands6-31 Morriston

Vardre 12-37 Ystradgynlais

League 3 West C

Betws 20-9 Penygroes

Furnace United 24-17 Mynydd y Garreg

Llangadog 8-3 Tregaron

Pantyffynnon 29-0 Llansawel

Pontyates P-P Blaenau

League 3 East D

Girling 29-24 Forgeside

Malpas 57-0 Cwmcarn United

Rhayader 0-33 Newport Saracens

St Julians HSOB P-P Abersychan

Tref y Clawdd 45-0 Old Tyleryan

Top Stories