Swalec League and Cup results

WRU Swalec Leagues

18 APRIL 2015

Also see details from the Principality Welsh Premiership

Swalec Championship

View full Swalec Championship details

Division 1 East

View full Division 1 East details

Division 1 East Central

View full Division 1 East Central details

Division 1 North

View full Division 1 North details

Division 1 West

View full Division 1 West details

Division 1 West Central

View full Division 1 West Central details

SWALEC Plate Semi-Finals

Newcastle Emlyn 23-15 Penallta

Ystrad Rhondda 26-12 Skewen

SWALEC Bowl Semi-Finals

Cambrian Welfare 16-10 Oakdale

Ynysddu15-15 Ystradgynlais *3 TRIES TO YSTRADGYNGLAIS

League 2 East

Abergavenny12-36 Pill Harriers

Abertillery B GP-P Newport HSOB*COULDN'T FIELD A TEAM

Abertysswg5-22 Nantyglo

Caerphilly12-25 Talywain

Croesyceiliog10-29 Brynmawr

League 2 East Central

Abercynon38-6 Wattstown

Brecon13-25 Penarth

CR Cymry Caerdydd14-17 St Josephs (Cardiff)

Fairwater25-21 Pontyclun

Porth Quins17-13 Pentyrch

St Peters19-13 Gwernyfed

League 2 North

Colwyn Bay17-19 Abergele

Harlech51-17 Shotton Steel

Menai Bridge3-46 Llangefni

League 2 West Central

Aberavon Quins 26-14Taibach

Glyncorrwg12-13 Cwmgors

Maesteg66-0 Resolven

Neath Ath52-17 Maesteg Celtic

Pencoed54-19 Aberavon Green Stars

PontycymmerP-P Brynamman

League 2 West

Aberystwyth26-32 Pontarddulais

Haverfordwest27-29 Hendy

Llandeilo 13-23 Cardigan

Penclawdd22-10 Gowerton

Penlan14-15 Llanybydder

Tycroes12-14 Llanelli Wanderers

League 3 East A

Blackwood Stars 7-115 RTB Ebbw Vale

Caerleon 72-6 Rhymney

Chepstow24-30 Llanhilleth

Cwmbran40-0 Monmouth

League 3 East Central A

Caerau Ely5-50 Canton

Cowbridge24-39 St Albans

Dinas Powys57-17 Llantwit Major

Llandaff 10-31 Barry

Llandaff NorthP-P Old Penarthians *COULD NOT FIELD A TEAM

Old Illtydians24-5 Taffs Well

League 3 North

Llanidloes97-8 Holyhead

Porthmadog8-5 Benllech

Rhosllanerchrugog 7-42 Llangollen

League 3 West Central A

Cefn Cribbwr 14-47 Bridgend Sports

Nantyffyllon26-14 Bryncethin

Nantymoel56-18 Tonmawr

Pontrhydyfen10-20 Ogmore Vale

Porthcawl 6-22 Pyle

League 3 West A

Burry Port34-15 Penybanc

Llandybie26-34 Trimsaran

Nantgaredig17-14 Tumble

New Dock Stars22-30 Lampeter Town

Pontyberem65-3 Cefneithin

League 3 East B

Brynithel13-22 Rogerstone

Crumlin37-20 Bettws

Hafodyrynys45-31 Beaufort

Machen29-14 Blaina

Tredegar Ironsides 23-0 Trefil

Usk16-27 Abercarn

League 3 East Central B

Aberdare71-5 Tylorstown

Cilfynydd41-30 Abercwmboi

Glyncoch21-11 Cefn Coed

Penygraig61-5 Hirwaun

Tonyrefail20-17 Treharris

League 3 West Central B

Birchgrove33-22 Briton Ferry

Cwmgwrach18-27 Cwmavon

Tonna12-36 Rhigos

League 3 West B

Aberaeron29-17 Llangwm

Fishguard108-16 Pembroke Dock Quins

Neyland29-44 Laugharne

League 3 East C

Cefn Fforest38-17 Deri

Crickhowell21-25 Trinant

Hartridge43-10 New Panteg

Hollybush7-50 Aberbargoed

Pontllanfraith12-57 Whiteheads

League 3 East Central C

Cathays14-26 Llandrindod Wells

Llanrumney24-10 CIACS

Whitchurch0-17 Ferndale

YnysowenP-P Sully Sports

League 3 West Central C

Abercrave31-17 Swansea Uplands

Alltwen26-10 Vardre

Cwmtwrch33-31 Pontardawe

South Gower31-33 Banwen

League 3 West C

Llangadog39-0 Mynydd y Garreg

Tregaron 20-7 Penygroes

League 3 East D

Abersychan23-17 Rhayader

Cwmcarn Utd7-35 St Julians HSOB

Forgeside32-20 West Mon

Malpas22-17 Tref y Clawdd

Newport Saracens 50-7 Girling

Top Stories