Swalec League and Cup results

WRU Swalec Leagues

25 APRIL 2015

Also see details from the Principality Welsh Premiership

Swalec Championship

View full Swalec Championship details

Division 1 East

View full Division 1 East details

Division 1 East Central

View full Division 1 East Central details

Division 1 North

View full Division 1 North details

Division 1 West

View full Division 1 West details

Division 1 West Central

View full Division 1 West Central details

League 2 East

Newport HSOB 18-40 Nantyglo

Pill Harriers 56-21Abertillery B G

Pontypool United P-PBrynmawr

Talywain 50-21 Abergavenny

Tredegar 6-78 Caerphilly

League 2 East Central

Brecon 35-31 Abercynon

CR Cymry Caerdydd 62-15 Wattstown

Gwernyfed 22-33 Porth Harlequins

St Peters 51-14 Pentyrch

League 2 North

Abergele 54-0 Newtown

Harlech 43-0 Menai Bridge

Machynlleth 28-22 Shotton Steel

League 2 West Central

Brynamman 31-33 Pencoed

Cwmgors P-P Resolven

Glyncorrwg 7-52 Aberavon Green Stars

Pontycymmer 8-144 Maesteg

League 2 West

Aberystwyth 74-19 Llandeilo

Llanybydder 34-7 Llanelli Wanderers

Penclawdd 7-26 Penlan

Pontarddulais 22-19 Hendy

League 3 East A

Llanhilleth 21-54 Cwmbran

Monmouth 8-17 New Tredegar

Oakdale 22-10 Chepstow

Rhymney 8-41 Caldicot

RTB Ebbw Vale 27-29 Caerleon

Ynysddu 68-14 Blackwood Stars

League 3 East Central A

Barry 30-22 Old Illtydians

Llandaff North 16-21 Canton

Llantwit Major 50-8 Caerau Ely

Old Penarthians 15-40 Llandaff

St Albans 3-69 Dinas Powys

Taffs Well 26-5 Cowbridge

League 3 North

Holyhead 0-90 Flint

Llanidloes 31-3 Benllech

Welshpool 32-0 Porthmadog

League 3 West Central A

Ogmore Vale 0-44 Nantymoel

Pontrhydyfen 10-52 Bryncethin

League 3 West A

Cefneithin 26-3 Llandybie

Lampeter Town 45-10 Nantgaredig

Penybanc 25-23 Bynea

Trimsaran 24-29 Burry Port

Tumble 25-33 Pontyberem

League 3 East B

Abercarn 19-16 Crumlin

Beaufort 26-25 Tredegar Ironsides

Bettws 19-31 Hafodyrynys

Blaina20-7 Brynithel

Rogerstone 24-29 Usk

Trefil 5-58 Machen

League 3 East Central B

Abercwmboi 15-9 Tonyrefail

Cefn Coed 24-35 Cilfynydd

Hirwaun 8-42 Aberdare

Treharris 6-33 Cambrian Welfare

Treherbert 50-11 Penygraig

Tylorstown 13-6 Glyncoch

League 3 West Central B

Cwmavon 68-12 Crynant

Baglan24-23 Cwmgwrach

League 3 West B

Aberaeron 29-17 Neyland

League 3 East C

Aberbargoed P-P Cefn Fforest

New Panteg P-P Aberbeeg

Pontllanfraith 24-26 Crickhowell

Trinant 15-57 Hartridge

Whiteheads 34-21 Hollybush

League 3 East Central C

CIACS P-P Cardiff Saracens

Ferndale 33-27 Wick

Llandrindod Wells 0-52 Ynysowen

Sully Sports 42-10 Whitchurch

Tongwynlais 27-22 Llanrumney

League 3 West Central C

Banwen 24-32 Abercrave

Pontardawe 0-17 Alltwen

Swansea Uplands 87-8 Cwmtwrch

Vardre 5-48 Morriston

Ystradgynlais 73-0 Fall Bay

League 3 East D

Rhayader 7-24 Malpas

Girling 45-12 Cwmcarn

St Julians HSOB 96-0 Old Tylerian

Tref-y-Clawdd 14-54 Newport Saracens

West Mon 64-0 Abersychan Alexanders

Top Stories